ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH!

   W naszym kościele w Mszanie i w kaplicy w Małkach znajduje się kosz, w którym można składać świąteczne dary w postaci trwałych artykułów spożywczych, z których Skauci Króla zrobią paczki dla samotnych osób z naszej parafii na święta.

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”- cytat Henryka Sienkiewicza. Wolontariusze z paczkami oraz życzeniami świątecznymi odwiedzą osoby samotne w ich domach. Osoby starsze nie kryją wzruszenia podczas spotkania z młodzieżą. Działania te mają za zadanie zmniejszenie poczucia samotności, izolacji osób starszych i niepełnosprawnych oraz spowodują uśmiech, nadzieję i poczucie potrzeby bycia dla innych. Kończąc chciałoby się uzupełnić słowa H. Sienkiewicza „Dobroć jest jak źródło, z którego im więcej wody wyczerpiesz, tym więcej ci jej napłynie”.

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u