DROGA ŚWIATŁA ZA ZMARTWYCHWSTAŁYM
      W dniu 28 sierpnia 2020 r. po Mszy Św. w kościele parafialnym w Mszanie, w naszej wspólnocie po raz pierwszy rozpoczęła się Droga Światła. Droga Światła jest nowym nabożeństwem w Kościele. Powstała we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, a oficjalnie zatwierdzona została w 2002 roku. Idąc drogami parafii zatrzymywaliśmy się na czternastu spotkaniach Jezusa z Jego uczniami i uczennicami. Rozważania każdej stacji zostały poprzedzone przez ks. proboszcza fragmentami z Pisma Świętego. Rozważania były prowadzone w formie wędrówki od stacji do stacji, znanych dobrze z Drogi Krzyżowej. W 4- godzinnej modlitwie brało udział blisko 30 osób. Nabożeństwo to częściowo odbyło się po zapadnięciu zmroku, aby podkreślić symbolikę światła. W drodze powrotnej do kościoła przy figurze Matki Bożej w Mszanie zapalono pochodnie.

To szczególne nabożeństwo zakończyło się modlitwą i śpiewem przy ognisku w ogrodzie obok plebanii.
Ks. proboszcz Sławomir Witkowski w swoim słowie podziękował wszystkim za udział w tej modlitwie i wyraził wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej Drogi Światła.
Chrystus jest Światłością świata, w Zmartwychwstaniu przechodzi z ciemności do światła. To On rozświetla sens naszego życia, naszego przeznaczenia – i to On –   jest w stanie rozproszyć wszelkie ciemności, lęki i cienie w naszym życiu.

Wideorelacja z wspólnej modlitwy:

Galeria zdjęć:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u