PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - III TURA

    W niedzielę, 2 sierpnia 2020 r. o godz. 11.30  w kościele parafialnym we Mszanie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta I Komunii Świętej w III turze, którą poprzedziła I Spowiedź dzieci. Ostatnia grupa dzieci - sami chłopcy do swego serca przyjęli Pana Jezusa. Ze względu na trwającą epidemię oraz z tym związane obostrzenia, uroczystość ta została podzielona na trzy części. O godz. 11:15 na placu kościelnym zebrały się dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Na początku wprowadzenia dokonał ks. Proboszcz. Następnie dzieci otrzymały  błogosławieństwo, po czym wszyscy w uroczystej procesji przeszli do kościoła. Rozpoczęła się Msza Święta, podczas której dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Sławomir Witkowski. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze wielkim świętem parafii i mimo aktualnej sytuacji było tak i tym razem.

"Święty czas jest w owej chwili, gdy się Jezus ku mnie chyli. Wiem, że kocha mnie niezmiernie, chcę i ja Go kochać wiernie".

Zdjęcia nadesłane przez p. Tomasza Mroczyńskiego - "Studio-ART" Fotografia i videofilmowanie.
Galeria zdjęć z uroczystości:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u