EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA W CZASIE PANDEMII

Już po raz drugi odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej Parafii.

    W dniu 17 lipca 2020 r. o godzinie 18.45 po Mszy Św. Parafianie, Goście, członkowie wspólnoty: Wojownicy Maryi spotkali się w kościele we Mszanie i wyruszyli w drogę. Trasa wiodła drogami naszej Parafii (przez Mszano, Szabdę, Budy, Chojno, Pasieki, Małki, Florencję i z powrotem do Mszana, liczyła 21 km. Była to nasza, wspólna modlitwa z prośbą o błogosławieństwo dla całej parafii na czas budowy kaplicy oraz modlitwa o oddalenie epidemii.

Każda z ponad 30 osób szła w zadumie, przeżywając kolejne stacje Drogi Krzyżowej, niosąc ze sobą swoje prośby, troski i podziękowania. Grupa najbardziej wytrwałych pielgrzymów wróciła na miejsce wymarszu o godz. 00:30, podziękowali sobie wzajemnie za wspólną modlitwę i w zadumie powrócili do domów na zasłużony odpoczynek.

Droga Krzyżowa Jezusa to droga, którą przebył w czasie ostatnich chwil swojego ziemskiego życia. Współczesne nabożeństwo oddające cześć męce Pańskiej pozwala nam rozważać w swoim sercu cierpienie i miłość Zbawiciela.


Dla mnie, dla ciebie, dla nas Jezus wziął krzyż na Swoje ramiona. Pokazał nam, że w chwili śmierci nie zostawi nas samych. Dzięki Jego cierpieniu i nasze codzienne ludzkie troski i zmartwienia nabierają sensu. Prowadzą do Boga. I chociaż nie zawsze wszystko rozumiemy, to wiara sprawia, że nadzieja na wieczne spotkanie jest osłodą naszego życia.

„Droga Krzyżowa jest również dojrzewaniem do ostatniej chwili życia. Drogowskazem – jak odejść. Jak radośnie jest przyjść do Ojca i powiedzieć Mu, że spełniło się wszystko, czego On chciał. To prawdziwa radość przeżyć miłość do końca”.

Podczas Drogi Krzyżowej czytane były rozważania ks. Marka Dziewieckiego pt.: ,, Miłość, która zaskakuje":

 

Wstęp

Krzyż drogą błogosławieństwa

Każdy z nas nosi w sercu wiele pytań dotyczących ludzkiego życia, a zwłaszcza sensu cierpienia i umierania. Bóg nie pozostaje obojętny na nasze najgłębsze niepokoje i lęki. Nie udziela nam jednak teoretycznych odpowiedzi, bo te nie mogłyby uciszyć wątpliwości ludzkiego serca. On sam staje się odpowiedzią. Droga krzyżowa Cierpiącego Sługi Jahwe to ostateczne potwierdzenie nieodwołalnej miłości Boga do człowieka, a Jego śmierć na krzyżu to wyraz absolutnego zawierzenia Bogu Ojcu w chwili skrajnego upokorzenia i bezsilności...

Galeria zdjęć:

Krótka wideorelacja:

 


 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u