UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W PARAFII MSZANO - I TURA

       W dniu 28 czerwca 2020 roku odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. To ważne wydarzenie ze względu na czas epidemii odbyło się w mniejszym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci do przyjęcia I Komunii św. przygotowywały się pod czujnym okiem p. katechetki Marzeny Kopczyńskiej i ks. Sławomira Witkowskiego. W pierwszej turze Sakrament Eucharystii  o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Mszanie przyjęło siedmioro dzieci. W celebrację Eucharystii aktywnie włączyli się rodzice i mali parafianie. Piękną homilię o Sakramencie Chrztu Św. i Eucharystii skierował do dzieci i rodziców ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic Chrztu św. Dzieci trzymały zapalone świece, które zostały zapalone od paschału, a ogień został im podany przez rodziców. Następnie zaniosły dary  ofiarne. Do stołu ofiarnego dzieci przystępowały razem z rodzicami. Na zakończenie zostały rozdane, pobłogosławione chlebki. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw do Pana Jezusa, potem do księży, rodziców, organisty i katechetki. Oprawę muzyczną zapewnił organista Józef Jaranowski. W sprawowaniu Mszy Św. brali udział duchowni z rodziny naszego parafianina Krzysztofa Wiśniewskiego z Małk oraz ks. Marek Kowalkowski.

      Miłość do Eucharystii trzeba pielęgnować i rozwijać przez całe życie. Dzięki temu nie wyczerpią się nasze pokłady wiary, ale także w naturalny sposób wprowadzimy dzieci w tę cudowną sferę życia. Gdy dziecko zapyta: „Po co chodzisz do kościoła?", odpowiedz: „Idę na spotkanie z Jezusem, którego kocham. Bo przecież, gdy kogoś darzysz gorącym i prawdziwym uczuciem, to pragniesz widywać go jak najczęściej, uśmiechać się, słuchać, rozmawiać. Jeśli dłużej nie masz z Nim kontaktu - to myślisz, czy aby wszystko jest dobrze i bardzo, bardzo tęsknisz. Umierasz wewnętrznie i czujesz ogromną pustkę w sercu. Tak samo jest z miłością do Boga".

WYBRANE FRAGMENTY UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MSZANIE:

GALERIA ZDJĘĆ:

AUTOR: Beata Maria Klonowska

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u