UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
     Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała z wiadomych względów miała nieco inny charakter. Mszę Św. w Mszanie odprawił ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Procesja z monstrancją odbyła się wokół kościoła parafialnego. Nie zabrakło także dziewczynek sypiących kwiatki i stosunkowo licznie zebranych parafian.  W Małkach na placu budowy nowej kaplicy odbyła się uroczysta Msza Św. polowa pod przewodnictwem ks. Jana Żymanta. Grupa Focolare działająca w naszej parafii przygotowała przepiękny ołtarz w barwach biało-czerwonych.
Cieszymy się, że zniesione zostały limity osób, które mogą uczestniczyć w Mszy Świętej, a także z nowych wytycznych, które pozwalają, przy zachowaniu właściwych środków bezpieczeństwa, na przeprowadzenie tradycyjnej procesji. Dziękujemy Panu Bogu także za to, że nas zachował w zdrowiu i pozwolił przetrwać trudny czas epidemii i izolacji społecznej, który tak mocno dotknął nas w wymiarze wspólnotowego przeżywania wiary, liturgii i życia sakramentalnego. W swojej homilii ks. proboszcz nawiązał do tej trudnej sytuacji dla każdego z nas.
W godz. popołudniowych w uroczystość Bożego Ciała księża z naszej parafii rozpoczęli odwiedziny rodzin i błogosławili zebranym Parafianom i gościom na podwórkach, przed domami, które przez ostatnie 3 miesiące były miejscem modlitwy i doświadczenia wiary i spotkania z Bogiem. Wszystkie ołtarze i dekoracje przy domach były przepiękne i dostojne, a każdy na swój sposób niepowtarzalny. Należy zaznaczyć, iż mieszkańcy naprawdę się postarali. Wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą.
     Uroczystość Bożego Ciała to wyjątkowe zaproszenie Jezusa do odnowienia w sobie łaski sakramentalnej. Przypomnijcie sobie, że Sakrament Eucharystii - Komunia Święta - to sakrament Miłości i Obecności Boga w naszym ludzkim życiu!
Boże Ciało - 11 czerwca 2020 r.

FRAGMENT HOMILII KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA WITKOWSKIEGO:

GALERIA ZDJĘĆ Z KOŚCIOŁA W MSZANIE:

FRAGMENT MSZY ŚW. POLOWEJ NA PLACU BUDOWY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH:

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA W MAŁKACH:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u