Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM PRZEZ PARAFIĘ MSZANO

      W czwartek 11 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – BOŻE CIAŁO. Ze względu na wciąż trwającą sytuację pandemiczną i wynikające z niej ograniczenia – tradycyjna procesja do czterech ołtarzy nie odbyła się. Po Mszach Św. w uroczystość  Bożego Ciała ks. Jan Żymant i ks. proboszcz Sławomir Witkowski rozpoczęli Błogosławieństwo Parafian Najświętszym Sakramentem. Ks. Jan Żymant w uroczystość Bożego Ciała błogosławił rodziny z Małk po stronie nowej kaplicy. Ks. proboszcz  dotarł do wszystkich miejscowości parafii z Przenajświętszym Sakramentem w monstrancji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Parafian w uroczystość i oktawę Bożego Ciała błogosławił mieszkańców w tym trudnym czasie epidemii. Parafianie byli wcześniej zachęcani, by podczas trwającego Błogosławieństwa w duchowej łączności, przyjąć ten wyjątkowy dar Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Mieszkańcy domków jednorodzinnych wyszli przed swoje posesje, a mieszkańcy bloków zgromadzili się na osiedlowych podwórkach. Akcja została odebrana bardzo pozytywnie. Parafianie wyczekiwali księdza, klękali, otrzymali błogosławieństwo. Wszyscy cieszyli z tej duchowej łączności. W ten sposób księża zawierzyli Bogu swoich Parafian. On jest lekarzem duszy i ciała. Wszystkie ołtarze i dekoracje przy domach były przepiękne a każdy na swój sposób niepowtarzalny. Mieszkańcy parafii wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą.
Wielką pomocą w przemieszczaniu się i wsparciem w organizacji tego szczególnej inicjatywy wykazali się parafianie za co im serdeczne Bóg zapłać. Pomocny stał się samochód oraz bryczka zaprzężona w dwa piękne konie z charakterystycznymi uprzężami.

Ks. proboszcz Sławomir Witkowski z Najświętszym Sakramentem w drodze do mieszkańców Małk i Pasiek - 12.06.2020

Ks. Jan Żymant w uroczystość Bożego Ciała błogosławił rodziny z Małk po stronie nowej kaplicy - 11.06.2020

Wszyscy są bardzo wdzięczni za to szczególne błogosławieństwo i przeżycie. mały ołtarz.

Fotorelacja z Błogosławieństwa Parafii Najświętszym Sakramentem przez ks. Jana Żymanta w uroczystość Bożego Ciała - rejon św. Rafała oraz św. Szymona i Marka, czyli Małki po stronie nowej kaplicy - 11.06.2020

Fotorelacja z Błogosławieństwa Parafii Najświętszym Sakramentem przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego -  rejon od kaplicy do bloków w Małkach, dalej do spółdzielni w Pasiekach oraz wieś Pasieki do p. Mazurów - 12.06.2020 oraz z Mszana - 11.06.2020

Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (por. J 13, 25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróżniać w naszych czasach przede wszystkim «sztuką modlitwy», jak nie odczuwać odnowionej potrzeby dłuższego zatrzymania się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości? Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!”(Jan Paweł II).

Księża przemieszczali się z monstrancją według następującego porządku  (informacja proboszcza):

W Boże Ciało około 11.00 bryczką przejadę w Mszanie od p. Cichackich w stronę centrum wsi Mszano, dalej do drogi gdzie znajdują się pierwsze numery wioski, a zakończymy w lesie domy przy leśniczówce – część Mszana i Szabdy.  W tym samym czasie ks. Jan, po zakończeniu Mszy Świętej o 9.30 na placu, przejedzie autem trasę rejonu św. Rafała oraz św. Szymona i Marka, czyli Małki po stronie nowej kaplicy.  Popołudniu w Boże Ciało od godz. 16.30 przejdę Szabdę. Rozpocznę przejście od ul. Na Zamek, zejdę na dół do Cegielni, dalej ul. Na Belfort, centrum Szabdy oraz dwie drogi w lewo idąc w stronę trasy krajowej. ( to przejście zajmie około 3 - 4 godzin). W piątek od 18.00 przejdę w Małkach od kaplicy do bloków Małkach, dalej do spółdzielni w Pasiekach oraz przy domach w Pasiekach do p. Mazurów. W sobotę od godz. 18.00 przejadę domy wzdłuż drogi nr 15, począwszy od Tyvoli, przez Niewierz, leśniczówka w Mszanie, Małki i zakończę przy leśniczówce w Małkach. W niedzielę od 16.30 przejdę Budy od p. Piotra Kalwy, w stronę p. Adama Kalwy i kolejne domy   ( okrążenie do starej szkoły) i dalej w stronę Chojna. Wieś Chojno po kolei w stronę skrzyżowania na Bobrowo. Mieszkańców bloków w Małkach, Pasiekach i Niewierzu proszę o wspólne wyjście przed bloki, można przygotować nawet mały  ołtarz.

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u