MIĘDZY KORONAWIRUSEM A PANEM JEZUSEM - PIERWSZA MSZA POLOWA W MAŁKACH W OKRESIE PANDEMII
       W niedzielę, 26 kwietnia 2020 r. o godz. 9.30 w okresie pandemii koronawirusa odbyła się pierwsza Msza Święta polowa w Małkach. Długo wyczekiwana dla wszystkich Eucharystia odbyła się na placu budowy nowej kaplicy w Małkach. Parafianie ucieszyli się bardzo, że mogli w końcu na żywo uczestniczyć w nabożeństwie i po prostu nawzajem zobaczyć się jako wspólnota. Praktyki religijne jak najbardziej, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Wszyscy zgromadzeni mieli założone maseczki na twarzy i siedzieli w bezpiecznej odległości od siebie. Ważna jest teraz aktywność księży, by wierni wiedzieli, że są przy parafianach i są dla nich nadal, także w okresie pandemii. Ksiądz proboszcz również słuchał spowiedzi w maseczce, w bezpiecznej odległości i w wysokiej trawie.

W tej trudnej sytuacji bardzo troszczy się o swoich Parafian, codziennie na żywo nagrywa rozważania Ewangelii z danego dnia i umieszcza na portalu społecznościowym i na stronie parafii. Cały czas zachęca nas do modlitwy i oczywiście sam jako dobry duszpasterz codziennie wytrwale modli się za naszą parafię, za chorych i za wszystkich, którzy pomagają innym w okresie pandemii. Ks. proboszcz szuka różnych sposobów kontaktu ze swoimi parafianami, min. był pomysłodawcą zorganizowania Mszy polowej, oczywiście zgodnie z zaleceniami sanepidu.

Mszę Św. o godz. 9.30 w Małkach sprawował ks. Sławomir Witkowski, o oprawę muzyczną zadbał organista Józef Jaranowski. Przy ołtarzu służył ministrant Dominik Łęgowski i lektor Piotr Mazur. Msza Święta polowa odbyła się również tego dnia o godz. 11.00.

GALERIA ZDJĘĆ:

UWAGA!
Msze Święte polowe ( w zależności od pogody ) odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30 i 11.00 na placu nowej kaplicy w Małkach.

ZALECENIA:
Znak pokoju przekazujemy przez skłon do sąsiada bez podawania ręki
Komunię św przyjmujemy na rękę dlatego na słowa: Ciało Chrystusa odpowiadamy z wiarą: Amen i wyciągamy lewą rękę a prawą bierzemy Pana Jezusa z lewej ręki i wkładamy do ust stojąc przed kapłanem. Dopiero potem odchodzimy.
Pamiętajmy, że możemy przyjmować tzw. Komunię duchową .

Dla tych, którzy cierpią z powodu niechodzenia na Mszę Św. ZOBACZ co mówi św. Faustyna!
Słowa Jezusa wypowiedziane do s. Faustyny, które są zapisane w Dzienniczku:
„Dziś lekarz zdecydował, że mam nie chodzić na Mszę świętą, tylko do Komunii świętej; gorąco pragnęłam być na Mszy świętej, jednak spowiednik zgodnie z lekarzem powiedział, aby być posłuszną. – Wolą Bożą jest, aby siostra była (260) zdrowa, i nie wolno siostrze się w niczym umartwiać, niech siostra będzie posłuszna, a Bóg siostrze to wynagrodzi. Czułam, że te słowa spowiednika, to są słowa Pana Jezusa, i chociaż mi żal było opuszczać Mszy świętej, gdyż mi Bóg udzielał łaski, że mogłam widzieć małe Dziecię Jezus, ale jednak posłuszeństwo przekładam ponad wszystko. Pogrążyłam się w modlitwie i odprawiłam pokutę. – Wtem nagle ujrzałam Pana, który mi rzekł: Córko Moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz Mi przez jeden akt posłuszeństwa, niżeli przez długie modlitwy i umartwienia. O, jak dobrze jest żyć pod posłuszeństwem, żyć w świadomości, że wszystko, co czynię, jest miłe Bogu.” (Cytat z „Dzienniczka” nr 894).
To jest właściwy kierunek postępowania, szczególnie dzisiaj !