INFORMACJA PROBOSZCZA!

                                      Drodzy Parafianie!

       Bardzo Was zachęcam do duchowego przeżywania zbliżających się świąt Wielkanocnych, ale też całego Triduum Paschalnego, które zaczyna się od czwartkowej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.

Zapraszam do transmisji przez Facebook z naszego kościoła parafialnego, która będzie miała miejsce w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.00, a w Wielką Sobotę o 20.30. Możecie, oczywiście, obejrzeć transmisję z jakiejkolwiek świątyni.

Proszę też Was, abyście postarali się o prawdziwego ducha modlitwy i skupienia podczas oglądania telewizyjnych czy internetowych transmisji.

Niech w tym przeżyciu pomogą nam pewne gesty, które towarzyszą liturgii w kościele. I tak, w Wielki Czwartek, możemy w wyjątkowym skupieniu przeżyć duchowo chwilę komunii świętej, jednocząc się z Panem Jezusem, ale też z całym Kościołem i naszą wspólnotą parafialną.

W Wielki Piątek postarajmy się przygotować na naszych stołach krzyż, przed którym przyklękniemy podczas adoracji krzyża w kościele. Obok krzyża niech będą zapalone świece.

W sobotę podczas Wigilii paschalnej zapalmy jakąś wyjątkową świecę na naszym stole, a podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – po kazaniu – trzymajmy zapalone świece w naszych dłoniach i z wielkim skupieniem odnówmy przyrzeczenia chrzcielne.

 

Jednoczmy się, Moi Drodzy, we wspólnej modlitwie. Niech Pan błogosławi Wam i Waszym rodzinom na zbliżające się dni Świętego Triduum Paschalnego. Niech w domach ożywia się nasza wiara, miłość do bliskich  i nadzieja na ustanie epidemii. 

                                         proboszcz - ks. Sławomir Witkowski     

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u