UWAGA!!! - WAŻNA INFORMACJA PROBOSZCZA

                                                                      Drodzy Parafianie!

       W związku z kolejnymi obostrzeniami związanymi z walką z koronawirusem, w kościele i kaplicy, również na Mszy Świętej, nie może przebywać jednorazowo więcej niż 5 osób oprócz kapłana. Dlatego też proszę, by we Mszy Świętej w dni powszednie uczestniczyły tylko te osoby, które zamówiły daną intencję, o ile będą chciały przyjść. Jutro nie będzie Mszy Świętej dodatkowej w Małkach.

Tradycyjnie w Uroczystość Zwiastowania Matce Bożej można rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego nienarodzonego, do czego gorąco zachęcam. O tym jak będzie wyglądała liturgia w niedzielę poinformuję w najbliższym czasie.

Kochani, proszę Was bardzo o modlitwę w domach. Gorąco proszę o wspólną modlitwę w Waszych rodzinach, małżonków razem z dziećmi. Codziennie już od ponad tygodnia trwa modlitwa wszystkich kapłanów i pozostałych osób duchownych o godz. 20.30 w kościołach. Łączcie się z nami o tej właśnie godzinie na modlitwie różańcowej.

Papież Franciszek prosił nas nadto o modlitwę Ojcze nasz,  jutro, 25 marca o godz. 12.00 w południe oraz o to, by w  piątek o 18.00 wysłuchać transmisji z Watykanu.

Ja chciałbym Was jeszcze raz prosić, abyście jutro w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zawierzyli Wasze rodziny Matce Bożej odmawiając różaniec o 20.30 lub, jeśli nie możecie o tej godzinie, to w innym czasie. Ja także jutro zawierzę Was, Wasze rodziny i całą parafię Maryi, naszej Matce.

Drodzy Bracia i Siostry!

Jest to dla nas wszystkich czas wielkiej próby. Wspólny czas na rodzinnej modlitwie może Wam dać wiele siły, odnowić naszą wiarę, pogłębić wzajemne relacje, a przede wszystkim przybliżyć do Boga. Bóg jest Miłością. Od strony Pana Boga nic się nie zmieniło, może tylko my zgubiliśmy tę bliską z Nim relację i przyjaźń. Możemy to odnowić lub w ogóle zacząć w życiu coś nowego! Wielką przygodę wiary w Chrystusa.

 

                                                                                                     ks. Sławomir Witkowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u