NIECH SENIOR ŚWIECI PRZYKŁADEM! - AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS PRZY KAPLICY W MAŁKACH

      W dniu 17 listopada 2019 r. przy kaplicy filialnej w Małkach odbyła się już po raz  kolejny akcja " Senior świeci przykładem" organizowana przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, działającego przy miejscowej szkole. Wolontariuszki w składzie: pani Marzena, uczennice: Magdalena Krajewska, Angelika Boczek, Vanessa Konera ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach rozdawały po Mszy Św. w kaplicy odblaski  seniorom, dzieciom i wszystkim chętnym osobom . Koordynatorem niesienia pomocy seniorom była opiekunka szkolnej organizacji Caritas p. katechetka Marzena Kopczyńska. Do noszenia opasek odblaskowych podczas Mszy Św. zachęcał ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Akcja "Senior świeci przykładem” choć skierowana do najstarszych propagowała noszenie odblasków przez wszystkich pieszych. Okres jesienno-zimowy to czas w którym częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Osoba z odblaskiem widoczna jest dla kierowcy już nawet z odległości 150 metrów co pozwala odpowiednio szybko zredukować prędkość. Bez odblasku zlewamy się z otoczeniem i na naciśniecie hamulca  i zatrzymanie pojazdu pozostaje zaledwie  kilka sekund. To ogromne zagrożenie życia a jak pokazują liczne przykłady tragedią śmierci. W ŚWIATOWY DZIEŃ OFIAR WYPADKÓW, który w tym roku przypadł na 17 listopada 2019 r., Caritas Diecezji Toruńskiej oraz policjanci z całego regionu za pośrednictwem Proboszczów z Diecezji Toruńskiej apelowali w tą niedzielę do wszystkich, którym bezpieczeństwo własne oraz najbliższych leży na sercu.

PAMIĘTAJ: ODBLASKI NAPRAWDĘ  MOGĄ URATOWAĆ NASZE ŻYCIE.

KRÓTKA RELACJA Z MSZY ŚW. I AKCJI "SENIOR ŚWIECI PRZYKŁADEM" PRZY KAPLICY W MAŁKACH

Autor artykułu: Beata Maria Klonowska

Na zdjęciu ks. Jan Żymant, senior pomagający w parafii Mszano zakłada opaskę odblaskową.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u