NIEDZIELA MISYJNA W PARAFII MSZANO - SPOTKANIE Z  KS. SALEZJANINEM MARKIEM KOWALSKIM

        W dniu 6 października 2019 r. naszą parafię odwiedził niecodzienny gość. Na zaproszenie ks. proboszcza przyjechał misjonarz - ksiądz salezjanin Marek Kowalski, który przez kilkanaście lat przebywał na misjach w Afryce. Obecnie pracuje w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W niedzielę w kaplicy i w kościele parafialnym ks. Marek wygłosił Słowo Boże i podzielili się swoim świadectwem. Wyjątkowe było kazanie, podczas którego zapoznał parafian z kilkoma plemiennymi słowami i zabawkami afrykańskich dzieci. Po Mszy Św. parafianie mogli nabyć książki, płyty o tematyce misyjnej, a nawet wyroby rękodzielnicze z Afryki.

Nietypowy gość wprowadził wiele radości w życie naszej wspólnoty parafialnej. Za każde dobro składamy mu Bóg zapłać oraz życzymy wielu łask w dalszej pracy.

MISJE. Bambo Marek

      Ksiądz Marek Kowalski, salezjanin, na misje wyruszył w 1988 r. Zaraz po przyjeździe do Afryki najbardziej zaskoczyła go otwartość i radość ludzi. Pierwszą jego placówką było Bauleni w Lusace, stolicy Zambii. Patrząc na Afrykańczyka, zazwyczaj widzi się człowieka szczęśliwego. Mimo że są w obdartych ubraniach, biedni, niekiedy brudni, to twarze mają roześmiane, szczęśliwe. To go w Afryce urzekło. „Nie było żadnego problemu, nikt nie podchodził z nieufnością do mnie”. Afrykańczycy nie narzekają, że ciągle im czegoś brakuje. Spontaniczność, otwartość i nieschodzący z twarzy mieszkańców Czarnego Lądu uśmiech jakże mocno kontrastują z doświadczaną nędzą materialną i poniżeniem.

Do poczytania na: http://www.donbosco.pl/archiwum-2011-07-1972

Jednym ze sposobów niesienia pomocy Afryce jest salezjański program „Adopcji na odległość”. Polega on na wzięciu pod opiekę konkretnego dziecka z misji i materialnym jego wspieraniu.
Szczegółowe informacje na temat dzieła „Adopcji na odległość” oraz świeckiego wolontariatu można znaleźć na stronie: http://misjesalezjanie.pl/

oraz pisząc pod adresem: Salezjański Ośrodek Misyjny

ul. Korowodu 20 | 02-829 Warszawa

tel. 22 644 86 78 | fax: 22 644 86 79
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zdjęciu ks. Salezjanin Marek Kowalski ( zdjęcie udostępnione z internetu )

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u