SPOTKANIE Z SIOSTRĄ BEATĄ STACHOWSKĄ - FRANCISZKANKĄ MISJONARKĄ MARYI - KAPLICA MAŁKI

      W dniu 27 października 2019 r. podczas Mszy Świętej w kaplicy miało miejsce spotkanie z siostrą Beatą Stachowską, Franciszkanką Misjonarką Maryi. Siostra opowiedziała parafianom o swojej pracy misyjnej na Ukrainie, w Rosj i na Filipinach. Podzieliła się swoim 15-letnim doświadczeniem i obserwacją z pobytu w tych krajach. Siostra Beata Stachowska od 23 lat jest we Wspólnocie Zakonnej: Franciszkanki Misjonarki Maryi w Łabuniach koło Zamościa. Pochodzi z Zielenia koło Wąbrzeźnia. Jest kuzynką ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego. Więcej informacji na temat Zgromadzenia Sióstr FMM na http://www.fmm.opoka.org.pl/ lub na Facebooku: Franciszkanki Misjonarki Maryi w Polsce. Siostra Beata prosiła o modlitwę i siłę w głoszeniu Dobrej Nowiny. Naszą parafię w tym dniu odwiedził również ks. Stanisław Flis z parafii p.w. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Ks. Stanisław jest obecnie Duszpasterzem Ludzi Morza.

 

FOTOGALERIA:

Dzieci pomagają dzieciom - to idea Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które ma już ponad 170 lat. Dzieło to powstało w 1843 roku we Francji, z inicjatywy bpa Karola de Forbin-Jansona. Dzieci, motywowane wiarą i chrześcijańską miłością, podjęły codzienną modlitwę i systematyczne wyrzeczenia, aby ratować od śmierci głodowej dzieci w Chinach.Więcej na:https://www.youtube.com/watch?v=fVzK9iOgyas

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u