PARAFIALNE CZUWANIE MODLITEWNE NA JASNEJ GÓRZE

       Godzina 14.00 (niedziela 20 października 2019 r.) z Mszana wyruszyliśmy na Jasną Górę, gdzie w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej rozpoczęliśmy nocne czuwanie…W trakcie jazdy autobusem była modlitwa, różaniec, śpiew. Przybyliśmy do Częstochowy ok. godz. 19.00. Po posiłku udaliśmy się na Mszę św. i apel do sanktuarium oraz dalszą modlitwę. Po apelu trwaliśmy na modlitwie w kaplicy Cudownego Obrazu do Mszy św. odprawionej o północy. Do godz. 24.00 odmawialiśmy różaniec, był czas na modlitwę osobistą. O godz. 24.00 Mszę św. odprawił ks. proboszcz Sławomir Witkowski.

Fragment Mszy Św. na Jasnej Górze:

     

Czuwanie modlitewne przeplatały śpiewy przy akompaniamencie akordeonu naszego organisty Józefa Jaranowskiego i gitary ks. proboszcza.
      W Sanktuarium Matki Bożej prosiliśmy o potrzebne łaski dla parafian i naszych rodzin. Stojąc przed obliczem Matki Bożej zawierzaliśmy Jej swoje rodziny, parafię, diecezję i nas samych. Prosiliśmy Częstochowską Madonnę za powołanych i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne w naszej diecezji.
      Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. proboszcz była dla nas niezwykłym przeżyciem. Potem znów był czas na osobistą i wspólną modlitwę. Zebrani wychwalali Matkę Bożą radosnym śpiewem. Były też chwile ciszy na zadumę, refleksję i osobistą rozmowę z Jasnogórską Panią. Była to podniosła, kolejna modlitwa w Częstochowie sprawiająca niezwykłe wzruszenie i łzy w oczach pielgrzymów. Nasz pobyt u Jasnogórskiej Pani zakończyliśmy o godz. 3.30 następnego dnia. Wszyscy szczęśliwi i napełnieni Bożą radością, pełni głębokich i wzruszających przeżyć wróciliśmy w poniedziałek o godz. 9.30 do domów.

Opracowanie tekstu na podstawie wywiadu z uczestnikiem nocnego czuwania. Zdjęcia i filmy przekazała p. Katarzyna Kruszkowska z Małk.

Opracowanie całości - Administrator