PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

     We wtorek rozpoczęliśmy miesiąc październik -  poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego zapraszamy codziennie na różaniec w kościele parafialnym i w kaplicy. Różaniec także przed Mszą Świętą w niedziele.

RÓŻANIEC W DNI POWSZEDNIE: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK, SOBOTA:
kaplica w Małkach o 16.15, kościół w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta.
RÓŻANIEC W CZWARTEK - UWAGA ZMIANA:
kościół w Mszanie o 16.15, kaplica w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta:

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM: o przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę:

w poniedziałek dzieci ( a w szczególności zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej ),
we wtorek Róże Różańcowe (w Mszanie proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw),
w środę  w Małkach i w Mszanie Skauci Króla,
w czwartek – w Małkach młodzież – kandydaci do bierzmowania, w Mszanie Róże,
w piątek w Małkach dzieci, w Mszanie młodzież – kandydaci do bierzmowania,
w sobotę radni z Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej.
w niedzielę – 40 minut przed każdą Mszą Świętą, razem z wypominkami.Papież Franciszek ogłosił październik 2019 w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Zachęcamy do modlitwy za misje. Więcej informacji na:

https://missio.org.pl/pontyfikat/555-pazdziernik-2019-nadzwyczajny-miesiac-misyjny

    "Często odmawiany różaniec zapada w naszą podświadomość. Kiedy leżałem w szpitalu, w czasie bezsennej nocy słyszałem, jak jeden z chorych mówił różaniec, śpiąc. Pytał mnie potem, czy nie mówi przez sen. Powiedziałem mu, że rozmawia z Matką Boską. Uważał to za żart. Powieść Marii Dąbrowskiej ,,Noce i dnie" kończy się słowami: "Konie idą na pamięć". Koń zmęczony, śpiący sam trafi do domu, choćby woźnica był nieprzytomny. Wiemy, że cały oddział żołnierzy na wojnie, bardzo zmęczonych, idzie, śpi i trafia tam, dokąd ma przyjść. Jeżeli odmawiamy często różaniec, to wtedy on sam czasem za nas się modli. I to jest chyba szósta radosna tajemnica różańcowa". Ks. Jan Twardowski:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u