WAKACJE Z BOGIEM - WŁADYSŁAWOWO 2019

          Tego dnia pielgrzymowaliśmy z parafii Mszano do Piaseczna, do kościoła pw. Narodzenia NMP w Piasecznie k. Gniewa i nad morze do Władysławowa. Modlitwa u Mamy w Piasecznie to najlepszy pomysł. Zwłaszcza jak ktoś ma trochę czasu by tam zajechać. Najstarsze sanktuarium Maryjne na Pomorzu. Miejsce objawień i licznych cudów. Może i nasza pielgrzymka nie była zbyt długa, ale dla nas wyczerpująca. W Sanktuarium mieliśmy wspólną Eucharystię, opowiedziano nam historię parafii i kościoła. Po kilkugodzinnej podróży autokarem dotarliśmy do Władysławowa. Wycieczka nad morze była dla nas okazją do nawiązania nowych relacji jak również uzyskania niezapomnianych doświadczeń.

       Mieliśmy czas na krótkie plażowanie i zamoczenie nóg w morzu oraz zwiedzanie miasteczka. Pogoda nas nie rozpieszczała, co jakiś czas padało, ale niezłomnie przemierzyliśmy drogę, by w końcu zobaczyć Bałtyk. Po zwiedzaniu pokręciliśmy się jeszcze po Alei, Gwiazd, poszliśmy na pyszne lody włoskie waniliowo-truskawkowe i udaliśmy się w drogę. Władysławowo to piękna miejscowość, która ma do zaoferowania naprawdę sporo. Organizatorem wycieczki był ks. Sławek Witkowski, który zadbał nie tylko o wypoczynek na łonie natury, ale również o rozwój duchowy każdego z nas. Podczas podróży śpiewane były pieśni religijne, odmawiany różaniec i omówiona historia zabytkowych budowli po drodze.

Pielgrzymka autokarowa odbyła się 23 lipca 2019 r.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u