Z JEZUSEM PO NASZEJ DRODZE. BOŻE CIAŁO 2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Trzeba pamiętać, że czerwcowe Boże Ciało nie jest pamiątką ustanowienia eucharystii. To wydarzenie Kościół katolicki czci w Wielki Czwartek. Uroczystość Bożego Ciała wprowadził papież Urban IV w 1264 roku. Ustanowił Boże Ciało świętem obowiązującym w całym Kościele jako „zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu”.
         Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej procesji Bożego Ciała: Bóg zapłać grupie biblijnej, Róży św. Anny i św. Bartłomieja, Domowemu Kościołowi i Skautom Króla za przygotowanie ołtarzy, przynoszącym kwiaty, niosącym figurę, różaniec i inne symbole religijne, panom niosącym baldachim i nagłośnienie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom i ich rodzicom, ministrantom, pani Katechetce, Orkiestrze, paniom troszczącym się o porządek wokół  i wewnątrz naszego kościoła i wszystkim, którzy w tych dniach służyli nam swoją pomocą.