PRZYGOTOWANIE I ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Panie Jezu bądź ze mną na zawsze!

            W czwartek 20 czerwca 2019 r. ( uroczystość Bożego Ciała ) w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Mszanie dzieci z klas czwartych obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Był to czas dziękczynienia za możliwość uczestniczenia w pełni w Eucharystii. Odżyły radosne wspomnienia sprzed roku, ale towarzyszyło również pytanie jak w ciągu tego roku Jezus Eucharystyczny i przebaczający był obecny w moim życiu. Odpowiedzi na to pytanie znajdowały dzieci w swoich sercach. Robiły one swoisty rachunek sumienia, by rozbudzać w sobie jeszcze większe pragnienie Boga. W takim też duchu dzieci prosiły kapłanów i cały lud zgromadzony: „módlcie się za nas, abyśmy wytrwali w wierze i miłości do Boga oraz byśmy byli wierni Kościołowi, aż do końca naszych dni”. Mszę świętą z udziałem dzieci rocznicowych odprawił ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski oraz rezydent ks. Jan Żymant., którzy w przyjazny sposób nawiązywali z nimi kontakt. Dzieci pod kierunkiem p. katechetki Marzeny Kopczyńskiej przygotowały bogatą oprawę liturgiczną, uczestnicząc w liturgii Słowa i procesji z darami oraz odczytując stosowne komentarze. One też przed zakończeniem Mszy Świętej podziękowały wszystkim kapłanom na czele z księdzem proboszczem za duchowe prowadzenie i wsparcie, rodzicom i nauczycielom za codzienny trud wychowania i nauczania oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Ksiądz proboszcz również złożył podziękowania zaangażowanym w tę uroczystość oraz życzył dzieciom głębokiej przyjaźni z Bogiem. Swoje życzenia dla dzieci rocznicowych wyraziła też p. katechetka Marzena Kopczyńska.

PRZYGOTOWANIE DO ROCZNICY I KOMUNII ŚW. - 12.06.2019 r.

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ - 20.06.2019 r.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u