UROCZYSTE POŻEGNANIE KS. LESZKA STEFAŃSKIEGO

Fotografia: ks. Leszek Stefański na rekolekcjach wielkopostnych w parafii Mszano, głoszenie homilii ( 8 marca 2019 r. )         

          W dniu 30 czerwca 2019 r. o godz. 11.30 na Mszy Św. w kościele parafialnym w Mszanie nastąpiło uroczyste pożegnanie ks. Leszka Stefańskiego. Za posługę w naszej parafii kapłanowi podziękowały przedstawicielki Rady Parafialnej Panie: Jolanta Badaczewska i Anna Glabiszewska. Ksiądz Leszek był częstym gościem parafii Mszano. Pełnił posługę duszpasterską w naszej wspólnocie poprzez sprawowane Msze Święte, wygłoszone nauki podczas rekolekcji, udzielanie sakramentu pojednania. Dekretem ks. bpa Wiesława Śmigla z dnia 17 czerwca br.,  z dniem 1 lipca, ks. Leszek Stefański pochodzący z Nieżywięcia w gm. Bobrowo został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Łaskawej w Czerniewicach.  Ks. Leszek Stefański w latach 2013-2018 pełnił stanowisko Wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Obecnie zajmuje się pracą naukową oraz sprawuje funkcję diecezjalnego koordynatora Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz diecezjalnego duszpasterza akademickiego stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Czcigodny Księże!

Dziękujemy Chrystusowi za Twoją posługę, otwartość, zaangażowanie i za bycie z nami. Twoją troskę o naszą parafię i parafian oraz Twoje głębokie, trafiające do serca homilie zachowamy w pamięci polecając Cię modlitewnie Najświętszej Marii Panny. Niech wyjedna Tobie u Swojego Syna- zdroje niewyczerpanych łask i błogosławieństwo. Życzymy Księdzu Leszkowi opieki Matki Bożej i życzliwości ludzkiej w pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

Niech Bóg w Trójcy Jedyny obdarza Ciebie zdrowiem, daje dużo sił, cierpliwości i wszelkich łask na dalszy etap codziennego życia.

BÓG ZAPŁAĆ!
 ks. proboszcz Sławomir Witkowski  i wspólnota parafii Mszano


Kapłaństwo jest darem, tak, jak Eucharystia. Jest darem Boga dla człowieka. I podobnie, jak Eucharystia jest tajemnicą. Tajemnicą jest i musi chyba pozostać, dlaczego akurat tych, a nie innych wzywa Bóg do szczególnej bliskości ze sobą. Tajemnicą jest także wielka miłość i zaufanie Boga, który w ręce kapłanów - ludzi słabych i grzesznych, jak każdy - złożył tak wielkie i święte sprawy.

Więcej informacji na:

http://www.parafiaczerniewice.pl/
https://diecezja-torun.pl/diecezja/kaplan/322/leszek-stefanski

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia:

Tekst: Administrator, zdjęcia nadesłane P. Jolanta Badaczewska

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u