PRAWDZIWY SKAUTOWSKI OBÓZ NAD MORZEM. TAK TEŻ MOŻNA SPĘDZIĆ WAKACJE. PRAWDZIWA PRZYGODA I NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA. TEMAT PRZEWODNI OBOZU: ,, NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO" ( EWANGELIA WG. ŚW. JANA )

        Wsłuchani w szum morza i słowo Pana Boga skauci ze szczepu nr 8 w Mszanie spędzili tydzień na obozie w nadmorskich Dąbkach. Od 30.06. do 06.07.2019 r.  swoją przygodę z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i naturą przeżywało blisko 50 skautów i kilkunastu instruktorów. Tematem przewodnim tegorocznego obozu był cytat z Ewangelii wg św. Jana „Na początku było słowo...” i wokół niego skupiało się życie obozowe ( tekst: p. Justyna Kaniecka ).

Foto: P. Maciej Walczewski

Podziękowanie:

Pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom obozu Skautów Króla Szczepu nr 8 w Mszanie za piękne i budujące chwile spędzone w Dąbkach nad morzem. Kadrze obozu, czyli naszym instruktorom, którzy cały rok pracują razem z dziećmi i młodzieżą skautową, za wcześniejsze przygotowania tego obozu i wielką pracę na samym obozie w Dąbkach.  Wszystkim uczestnikom – dzieciom i młodzieży - za  wspaniałą pracę na obozie, wspólną zabawę i Wasz wkład w budowanie atmosfery tego czasu. Wszystkim za mocne poczucie wspólnoty i jedności oraz Wasze świadectwo wiary.

                                                    ks. proboszcz Sławomir Witkowski

 

Fotorelacja z obozu Skautów Króla nad morzem ( autor: P. Maciej Walczewski )

Relacja z pierwszego dnia obozu:      

           W niedzielę 30 czerwca br. całkiem spora gromadka – 61 osób ( dzieci i opiekunów )zebrała się na Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Mszanie, aby udać się w podróż nad morze do Dąbek. To będzie prawdziwy obóz z nocnymi wartami, elementami musztry, zajęciami sportowymi i w terenie, podchodami, ogniskami i nauką śpiewania piosenek harcerskich i turystycznych. Obóz skautingowy to dla młodego człowieka prawdziwe wyzwanie. - Wstajemy wcześnie rano, mamy rozgrzewkę, wspólną modlitwę, śniadanie. Uczymy się szyfrów, węzłów, wielu umiejętności praktycznych, rękodzieła, wzornictwa. Chłopcy mają więcej zajęć siłowych, wyczynowych, dziewczyny idą bardziej w zajęcia plastyczne. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy Św. i mamy wiele zajęć praktycznych. Sporo czasu nasi skauci przeznaczą też na kształtowanie ducha. Na obozie uczą się rozważania Słowa Bożego, uczestniczą w adoracjach, mają czas na modlitwę osobistą. Będzie też nauka tworzenia wartościowych relacji z rówieśnikami.

        Dla młodych ludzi to najlepsza metoda wychowawcza, kształtująca całego człowieka, czyli od strony emocjonalnej, społecznej i religijnej. Polecamy modlitwie bezpieczny pobyt na łonie natury naszych dzielnych skautów.

        Dotarliśmy szczęśliwie na miejsce! - relacjonuje ks. proboszcz Sławomir Witkowski.

Dzieci i młodzież ( Skauci Króla ) mieli już okazję, aby podczas spacerów brzegiem Morza Bałtyckiego wdychać jod. Zbierali muszelki i szukali małych bursztynów. Pozdrawia ks. Sławek - Czuwaj!

Galeria zdjęć:

Szczęść Boże! Dojechaliśmy szczęśliwie. Pierwsze spotkanie z morzem. CZUWAJ - ks. Sławek

Autor: ks. proboszcz Sławomir Witkowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u