WAKACJE TO CZAS WOLNY OD SZKOŁY, NIE OD PANA BOGA! - MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

           W dniu 19 czerwca br. została odprawiona uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w świątyniach na terenie parafii.
           Koniec roku to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Jako społeczność szkolna nie mogliśmy pominąć spotkania  z Panem Bogiem. To okazja by prosić o błogosławieństwo na okres rozpoczynających się wakacji. Tradycyjnie uczniowie w kaplicy w Małkach włączyli się w przebieg i oprawę Mszy Świętej. Nad wszystkim czuwała pani katechetka Marzena Kopczyńska. Były również kwiaty i podziękowania dla Księdza Proboszcza za Msze Św., modlitwę, pamięć i opiekę nad naszą szkołą.     Mszę Świętą  sprawował ks. proboszcz Sławomir Witkowski, który modlił  się w intencji uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły. Wygłosił do dzieci piękne kazanie na temat spełniania dobrych uczynków. Podczas wakacji możemy pomóc w domu rodzicom, nauczyć się czegoś pożytecznego, przeczytać ciekawą książkę, napisać list papierowy np. do dziadków, na pewno się ucieszą. Bo kto dobrze sieje dobre uczynki, to też dobrze zbiera plony. Często też bezinteresowną pomocą, posiadaną wiedzą się nie chwali, jest skromny. Zazwyczaj podarowane dobro i opieka nad ludźmi, światem flory i fauny wraca tysiąckrotnie.

Fragment kazania:

Życzymy nauczycielom, katechetom, dzieciom, rodzicom udanych wakacji.

Podziękowanie dla ks. proboszcza:

:

Wspomnienia ze szkoły:

,,Kto za Tobą w szkole ganiał,
Do piórnika żaby wkładał?
Kto? No, powiedz - kto?
Kto na ławce wyciął serce
I podpisał: "Głupiej Elce"?
Kto? No, powiedz - kto? ''
Czerwone Gitary - ,,Tak bardzo się starałem"

Galeria zdjęć:

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u