MŁODZIEŻ Z Z PARAFII MSZANO PRZYJĘŁA SAKRAMENT BIERZMOWANIA

        Do Sakramentu Bierzmowania przystąpili m.in. gimnazjaliści. 4 czerwca 2019 r. o godz. 16.00 uroczystej Mszy św. przewodniczył Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Eucharystię koncelebrowali proboszcz parafii ks.Sławomir Witkowski oraz rezydent ks. Jan Żymant. Uroczystość uświetnił swoim śpiewem i graniem chór skautów pod kierownictwem p. Anny Stóżyńskiej i wspólnie z p. organistą Józefem Jaranowskim.

       W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przypomniał młodym ludziom, że kiedy przyjmujemy Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. Zwrócił uwagę, że z przyjęciem Ducha Świętego wiążą się wiara i umiejętność  postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary. – Wiara  jest nam  w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebna wręcz konieczna. – mówił. Dodał, że aby nasza wiara się umacniała i wiązała nas z Jezusem Chrystusem, potrzebna jest modlitwa zarówno wspólnotowa we wspólnocie Kościoła jak i indywidualna i wspólnotowa we wspólnocie domowej, rodzinnej. Duch Święty, którego przyjmujemy w sakramencie Bierzmowania umacnia, też w nas umiejętność postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary,  czyli zgodnie z Dekalogiem. – Tylko takie postępowanie, zgodne z Dekalogiem  gwarantuje nam spokój i poczucie szczęścia.

 Zachęcał młodych ludzi, aby nie bali się odważnie mówić o wierze, bronić wartości chrześcijańskich, podejmować właściwych decyzji i postępować zgodnie z sumieniem i zasadami wiary. Po Homilii Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. Na zakończenie młodzież wręczając kwiaty, podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, Księdzu Proboszczowi za 2 lata formacji i dopuszczenie do Sakramentu Bierzmowania oraz księdzu Janowi, posługującemu w naszej parafii. Sakrament Bierzmowania przyjęło 27 młodych ludzi. Panie Boże miej ich w swojej opiece.

Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przez Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla:

ŚPIEW CHÓRKU:

 POŚWIĘCENIE KRZYŻY I PODZIĘKOWANIE :

Fotorelacja:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u