ZAKOŃCZENIE II WIOSENNEJ EDYCJI KURSU ALFA W PARAFII MSZANO

          Druga wiosenna edycja Kursu Alfa w parafii Mszano to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomogli odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Spotkania kursu Alfa w naszej parafii odpowiadały na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Prowadziła je Pani Arleta Sławińska, wspomagała Pani Jolanta Badaczewska. Sercem i modlitwą jesteśmy z tymi, którzy są zaangażowani w to dzieło. Podczas spotkań panowała atmosfera domowego ogniska. Niektórzy aktywnie uczestniczyli w dwóch edycjach. Oprócz przygotowywania pysznych dań, przedstawili innym podczas spotkań swoje świadectwo. To właśnie oni odnaleźli w swoim życiu Chrystusa. Widać to poprzez ich pomocną dłoń, radość i entuzjazm. Alfa to cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Wykłady prezentowane w trakcie kursu dotykają przede wszystkim tematów takich jak: życie Jezusa, jego śmierć i zmartwychwstanie, modlitwa, lektura Pisma Świętego, uzdrowienie i życie w Kościele. Wykłady mają na celu zachęcenie uczestników kursu do otwartej dyskusji w małych grupach, w których żadne pytanie nie jest zbyt błahe. Ważnym elementem kursu jest weekend, w trakcie którego wykłady i rozmowy koncentrują się na osobie i działaniu Ducha Świętego. Cykl 10 dwugodzinnych spotkań składających się z kolacji, konferencji i dyskusji, w większości odbywał się na świetlicy wiejskiej w Małkach.

               Kurs wspierał ks. proboszcz i opiekował się zespołem organizacyjnym. Uczestnicy poprzednich kursów prowadzą następne spotkania, służąc w ten sposób kolejnym osobom, które pragną przybliżyć się do Boga. Parafia staje się dynamiczną grupą ludzi, wspierającą proboszcza i księży w ich posłudze. Z tego powodu ważne jest, aby kursy były stałym elementem działań parafii. Ten kurs z założenia ma cel ewangelizacyjny, lecz nawet jeśli cel ten nie zostanie osiągnięty u uczestników to pozostają pozytywne efekty w postaci zawiązania nowych znajomości, relacji koleżeńskich a częstokroć przyjaźni.

            Nasze życie to pudło rozsypanych puzzli a każdy rok to jeden element życiowej układanki. Jest element rodziny, pracy, znajomych, przyjaciół i Boga. Jeżeli wszystkie elementy są na swoim należnym miejscu powstaje piękny obraz, obraz naszego życia. Jeżeli próbujecie swoje życiowe puzzle ułożyć na chybił - trafił powstanie chaos, elementy się ze sobą nie połączą i powstaną miejsca puste niczym nie wypełnione. Niestety czasami już bardzo trudno je zapełnić.

Poniżej galeria zdjęć:

- z zakończenia kursu - 13 czerwca 2019 r.

 - z jednego ze spotkań - 16 maja 2019 r.

Opracowanie: Administrator

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u