Skauci na Lednicy  

            W pierwszą sobotę czerwca – 01.06.2019 r. - nad Jeziorem Lednickim odbyło się kolejne spotkanie młodych. Kilkunastoosobowa grupa skautów ze szczepu nr 8 wyjechała wraz z młodzieżą z Brodnicy.

           W tym roku zjazd  przebiegało  pod hasłem „Wiesz, że cię kocham”. Symbolem tegorocznego spotkania była pieczęć z cytatem z „Pieśni nad pieśniami”, która przypomniała o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

           Centralnym punktem zjazdu młodzieży była Eucharystia, do której przygotowywały inscenizacje związane ze słowami „Wiesz, że cię kocham”. Po Mszy Świętej i adoracji młodzież dokonała wyboru Chrystusa. Symbolem tej decyzji było przejście przez Bramę – Rybę, które kończyło spotkanie.

      Na zdjęciu: od góry od lewej strony przystojni i odważni skauci: Karol Ciesielski, Mateusz Kułakowski, Radosław Dąbrowski, Karol Kułakowski, Bartosz Janowski, na dole od lewej piękne i mądre skautki: Paulina Kozicka, Nicol Łapińska, Karolina Toczyska, Natalia Ulanowska, Dominika Jankowska z instruktorem p. Justyną Kaniecką

 Tekst i zdjęcia nadesłała p. Justyna Kaniecka

        Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy uczestników. Obecnie opiekę duszpasterską nad przedsięwzięciem sprawują o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior.

FILMY UDOSTEPNIONE: ADM.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u