OTO JEST DZIEŃ, KTÓRY DAŁ NAM PAN - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

         Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii ma stały termin – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA. W dniu 26 maja 2019 r. pierwszy raz 18 dzieci przyjęło do swego serca Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Przygotowywały się one do przyjęcia sakramentu pokuty i Eucharystii przez cztery lata podczas katechezy w szkole oraz jeden rok podczas nauk w kościele. Ostatnie tygodnie były przeżyciem wyjątkowym dla dzieci i rodziców ze względu na bezpośrednie przygotowania do przyjęcia tych sakramentów. Oczekiwanie na dzień I Komunii Świętej było przepełnione radością, śpiewem, ale też, jak przyznały dzieci, spędzało sen z powiek. Uroczyste przyjęcie Chrystusa ukrytego w Eucharystii odbyło się o godz. 11.30. w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie. Komunii Świętej udzielił ks. Proboszcz – Sławomir Witkowski, który w podsumowaniu uroczystości wyraził wielką radość z przyjęcia przez dzieci Pana Jezusa do swojego serca.

Chwila dla paparazzi - film

      Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały paniom katechetkom, księżom, p. organiście, rodzicom za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Po zakończonej uroczystości dzieci otrzymały mały bochenek chleba, który zabrały do swoich rodzin by przypominał im o tym, że mają być dobrzy jak chleb i żeby pamiętały o tym szczególnym dniu dzieląc się nim z najbliższymi. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

Drodzy Rodzice!

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10, 14).

            Przed kilku laty przynieśliście Wasze dzieci do chrztu i tym samym zobowiązaliście się wychować je w wierze i w miłości do Pana Boga i drugiego człowieka. Przez pierwsze lata życia Waszych dzieci wypełnialiście to zadanie w domach. Okres szkolny dziecka to czas, kiedy obowiązek ten podejmują również katecheci i parafia. Ważnym elementem duchowego  rozwoju dzieci w domach jest codzienna modlitwa, szczególnie wspólna, rodzinna modlitwa wieczorna. Klękajcie z dziećmi do wspólnej modlitwy! Nie można zapomnieć także o cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej.

''Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej przenajświętszej Hostii białej".

 Autor: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u