DNI KRZYŻOWE - CZYLI WIOSENNE DNI MODLITW O URODZAJE

       Dni Krzyżowe jest to czas modlitw błagalnych o dobre urodzaje, które zapewnią nam dostatek chleba powszedniego i zachowanie od klęsk żywiołowych. Dni Krzyżowe są rozwinięciem codziennego wołania do miłosiernego Boga: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. W poniedziałek, wtorek i środę VI tygodnia wielkanocnego obchodzone są Dni Krzyżowe.
       W czwartek 30 maja 2019 r. po Mszy św. w kaplicy filialnej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Małkach udaliśmy się z procesją do figury przy posesji p. Jareckich.
       W tych dniach modlitwa połączona jest z procesją do przydrożnych krzyży. Nabożeństwu przewodniczyli księża: ks. Proboszcz Sławomir Witkowski i ks. Jan Żymant. Wierni z udziałem dzieci pierwszokomunijnych odmawiali modlitwy o błogosławieństwo Boga dla rolników, o dobrą pogodę, która zapewni obfite plony oraz zachowanie od klęsk żywiołowych. Podczas Mszy św. ks. Proboszcz Sławomir Witkowski przedstawił zgromadzonym wiernym krótką historię powstania kaplicy w Małkach. Po nabożeństwie procesyjnym pokazał dzieciom działkę pod budowę nowej kaplicy oraz opowiedział o harmonogramie działań Rady Budowy Nowej Świątyni na najbliższe miesiące.

Poniżej galeria zdjęć:


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u