MAJOWE NABOŻEŃSTWO PRZY FIGURZE OBOK POSESJI PAŃSTWA MAZUR W PASIEKACH

Kościół, niektórym kojarzy się z tym, co podniosłe, poważne, niekiedy zimne (bo w murach starych świątyń), czasem „przydługawe”. Na „majowe” warto czasami wejść tak po prostu, przy okazji wiosennego spaceru, jakiejś wycieczki. Dodają one kolorytu tym dniom, jednocześnie pięknie wpisują się w nasz (polski) kult maryjny. Pięknem tych nabożeństw (i potwierdzeniem słów o lekkości i przystępności tej modlitwy) jest to, że odmawiane są często nawet nie w kościele, ale podczas spotkań mieszkańców wsi czy osiedli przy figurach Matki Bożej i przy przydrożnych kaplicach. Maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Centralną częścią nabożeństwa majowego jest Litania Loretańska, jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg.

W czasach obecnych, gdy nasza wiara tak często wystawiana jest na próbę różnorodnych pokus, gdy jej fundamenty podkopywane są przez wrogów Kościoła, gdy człowieka dosięga zwątpienie, potrzebne są zdecydowane świadectwa. W tych wymagających od człowieka zdecydowanej deklaracji czasach z pomocą przychodzi Matka Boska. Przez uczestnictwo w majowym Nabożeństwie, jego scenerii i prostocie, można znaleźć odpowiedź na bardzo wiele wątpliwości, odnaleźć i odbudować korzenie swojej wiary, nawiązać szczerą więź z Jej Synem – Jezusem Chrystusem.

Ona dzieł Boskich korona,
    Nad Anioły wywyższona;
    Choć jest Panią nieba, ziemi,
    Nie gardzi dary naszymi.

Wdzięcznym strumyki mruczeniem,
    Ptaszęta słodkim kwileniem,
    I co czuje, i co żyje,
    Niech z nami sławi Maryję!

SPOTKANIE MODLITEWNE MIESZKAŃCÓW WSI PASIEKI - GALERIA ZDJĘĆ: