WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Od Wielkiego Czwartku ( 18 kwietnia 2019 r. ) rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego wspominaliśmy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Było to również szczególne święto kapłanów. Wieczorem, o godz. 18:00 spotkaliśmy się w naszym kościele parafialnym na sprawowanie Mszy Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła święte Triduum Paschalne. Przed rozpoczęciem liturgii opróżnia się tabernakulum, w którym przez cały rok przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Odtąd aż do Nocy Zmartwychwstania pozostaje ono puste. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusa, świec i wszelkich ozdób.

.
Uroczystej wieczornej Mszy Św. przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Witkowski i ks. Jan Żymant. Homilię wygłosił ks. Sławomir Witkowski, w której mówił o rozpoczętej liturgii, która przedłuża się na kolejne trzy dni, wchodząc do naszego codziennego życia. Ks. proboszcz w swoim kazaniu odniósł się do dźwigania zmartwień i trudów życia codziennego, opieki nad ludźmi starszymi i chorymi. To inaczej obmywanie nóg, gest ten oznacza postawę pokory, ale przede wszystkim ofiarnej służby i miłości, jaką powinni cechować się uczniowie Jezusa – mówił do zgromadzonych wiernych.

.

Msza Św. miała charakter bardzo uroczysty. Podczas nabożeństwa przyniesiono dary ofiarne do ołtarza. Poświęcone zostały modlitewniki dzieci pierwszokomunijnych.

Tego dnia przyjęliśmy Komunię Świętą pod dwiema postaciami.

Po Mszy Św. ruszyła procesja do tzw. ciemnicy. Czuwajmy i módlmy się, niech to będzie znakiem naszej wiary i miłości do Tego, który to nas umiłował. Tam rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Przy ciemnicy wartę pełnili instruktorzy i Skauci Króla.

W tym wyjątkowym dniu kapłańskim nie zabrakło także życzeń i kwiatów dla naszych duszpasterzy od wdzięcznych parafian.

 Jako kapłani dziękujemy za każdy wyraz życzliwości i złożone życzenia. Ze swojej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Uroczystą oprawę Mszy Świętej uświetnił chór parafialny pod dyrekcją p. Anny Stóżyńskiej.

Galeria zdjęć:


 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u