EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. NIE WARTO ŻYĆ NORMALNIE – WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE.

PODEJMIJ WYZWANIE!!! - 29 marca 2019 r.

Życie jest piękne, gdy jest pełne pasji, pragnień i pokonywania własnych granic. Droga Krzyżowa to zjednoczenie z Męką. Zbawiciela przez rozważanie, a jeszcze bardziej przez własny ból i zmęczenie wieczorną wędrówką.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pójść w taki niecodzienny sposób za krzyżem Jezusa. Życzymy odkrywania kolejnych owoców, przekraczania kolejnych barier i… pięknego życia. Chrystus zmartwychwstał!


Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony. W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania.

W piątek 29 marca 2019 r. po wieczornej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Mszanie – około godz. 18.00, rusza także Droga Krzyżowa drogami i wioskami naszej parafii, licząca około 18 km. Chcemy ją przeżyć jako modlitwę w intencji osób zaniedbujących uczestnictwo we Mszy Świętej i niechodzących do spowiedzi świętej. Będziemy ją przeżywać w całkowitej ciszy, która pomoże nam wejść głębiej w ducha tej pielgrzymki. Zabieramy ze sobą kamizelki odblaskowe, coś ciepłego do picia i suchy prowiant. Po drodze przewidziany jest jeden krótki postój na regenerację sił. Zakończymy tę drogę około godz. 24.00. Niepełnoletni przynoszą zgody rodziców.

Parafia Mszano obejmuje swym zasięgiem siedem wsi.