NASI MINISTRANCI NA DIECEZJALNYM TURNIEJU SŁUŻBY LITURGICZNEJ W PIŁCE HALOWEJ W TORUNIU

          Rozgrywki diecezjalne odbyły się 16 marca 2019 r. w Toruniu. Podczas turnieju wyłonieni zostali reprezentanci na finał ogólnopolski. Ministrantom z parafii Mszano nie udało się uzyskać podium. Gratulujemy przeciwnikom zwycięstwa. A wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za miło spędzony czas w atmosferze sportowej rywalizacji... Dziękuję także za zasponsorowanie koszulek na turniej ministrantów. Bóg zapłać też rodzicom ministrantów za wspólny wyjazd na turniej do Torunia - ks. Sławek.

          Święty Jan Bosco miał zasadę trzech „S”: sapientia czyli mądrość, świętość i sport. Rozgrywki mają przede wszystkim służyć rozwojowi młodych ludzi. Rywalizacja uczy wygrywać w imię zasad fair play, ale pomaga też doświadczyć przegranej – uczy pokory. Jak mówił św. Jan Bosco: „puste boisko to żywy diabeł, zaś pełne boisko to martwy diabeł”. Mistrzostwa są więc jednym ze sposobów niesienia Ewangelii innym, poprzez ruch i sport. W czasie rozgrywek doskonale zobaczyć można jedność i wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza. Ukazuje się więź, łącząca razem wielu młodych chłopców z Bogiem. Sport i ruch jest niezbędny nie tylko w rozwoju fizycznym ale i psychicznym, dlatego rozgrywki są bardzo ważną częścią dla rozwoju duchownego młodych ludzi. Opiekę duszpasterską podczas turnieju sprawował nad ministrantami proboszcz parafii ks. Sławomir Witkowski oraz rodzice.

GRATULUJEMY CHŁOPCOM SUKCESÓW SPORTOWYCH I DO ZOBACZENIA ZA ROK NA TURNIEJU!!!

Poniżej krótki filmik z turnieju:


Zdjęcia i film: ks. Sławomir Witkowski, fotografie częściowo udostępnione z Facebooka: Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Toruńskiej.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u