ZAPROSZENIE NA PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

6–8 marca 2019 r .


„ PANIE PRZYMNÓŻ NAM WIARY” /Łk 17,5/.

     ,,Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba... Spragnionemu wydaje się, że woda jest jego ocaleniem... Chory myśli, że zdrowia pragnie najbardziej...”Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty nasz Boże.

 Jak dobrze żyć w obecnym świecie, który proponuje nam zupełnie inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus.  Każdy człowiek potrzebuje swojej pustyni, gdzie spojrzy w serce, dostrzeże braki miłości w codziennym życiu. Nasze życie jest bezcennym darem Bożym. Nie tylko to życie naturalne, ale i nadprzyrodzone, którego udziela nam Bóg przez swoją łaskę. Rekolekcje wielkopostne dla starszego pokolenia to czas obowiązkowy. Ludzie Ci nie zastanawiają się nad sensem pytania: przymus czy czas refleksji?  Dla nich jaką wiarę wyniosło się z domu, taką drogą z Bogiem lub obok Niego kroczy się przez resztę życia. Rekolekcje wielkopostne to bardzo ważny czas na spotkanie z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą, odbędą się w naszej parafii

w dniach 6–8 marca 2019 r .

Zapraszam wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i życzę Wam i sobie owocnych i pięknych przeżyć.
                                                                                                                                                                                                                        
                                                                 SZCZĘŚĆ BOŻE

                                                             ks. proboszcz Sławomir Witkowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u