O DZIAŁALNOŚCI SKAUTÓW KRÓLA KS. PROBOSZCZ SŁAWOMIR WITKOWSKI - MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

SKAUCI KRÓLA ZAWSZE W SŁUŻBIE BOGU, BLIŹNIEMU I OJCZYŹNIE!

Jest rzecz, która w skautingu jest cenna ponad wszystko. Obok niezwykłego patriotycznego wychowania, obok umiejętności pracy w grupie, obok umiejętności radzenia sobie, obok całej wiedzy, którą zdobywa się w skautingu, obok wielkiej samodzielności i wszystkich umiejętności, które stopniowo z roku na rok uzyskujecie, nawet czasem tego nie zauważając; przyjaźń, którą człowiek potem niesie przez całe życie.

To jest niezwykła wartość budowania przyjaźni z Bogiem w poczuciu odpowiedzialności za zastęp, za drużynę, za przyjaciół, za druhów, druhny, za Polskę również, za Ojczyznę, bo tego właśnie harcerstwo od samego początku miało uczyć, i tego z całego serca wam życzymy.

{gallery}galeria/{/gallery}