TE DEUM LAUDAMUS ,,CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY" I ,,BOŻE COŚ POLSKĘ" ZA POLSKĘ NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Na uroczystej Mszy św. 11 listopada 2018 r. okrycia wierzchnie wiernych zdobiły biało-czerwone kotyliony.

Panu Bogu dziękujemy za coś, a uwielbiamy Go po prostu dlatego, że jest. Na różne sposoby Kościół to uwielbienie wyraża. Jednym z piękniejszych i bardziej znanych jest starożytny hymn Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy. Śpiewa się go w najważniejsze święta na stojąco. Te Deum Laudamus – „Ciebie Boga Wysławiamy” – zabrzmiało w sposób uroczysty w czasie Mszy świętej 11 listopada 2018 o godzinie 11.30 w 100 – tą rocznicę Odzyskania Niepodległości jako dziękczynnie Panu Bogu za Wolną i Niepodległą Polskę.
Warto pamiętać, iż po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. utwór „Boże, coś Polskę” stanął w konkury o miano hymnu narodowego. Ostatecznie wybrano „Mazurek Dąbrowskiego” - według opinii np. prof. Kazimierza Ożoga: niesłusznie, bowiem pieśń „Boże, coś Polskę” „jest głębsza ideowo, odnosi do wspólnoty, do Boga i do Polski, uczy miłości Ojczyzny nie tylko przez szacunek dla jej przeszłości, wspaniałej tradycji, ale także przez wspomnienie klęsk, które mogą być powodem późniejszego zwycięstwa”. Tę piękną religijno-patriotyczną pieśń zaśpiewaliśmy w tym podniosłym dniu w intencji naszej Ojczyzny.