,,RÓŻANIEC TO SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ" - KONKURS RÓŻAŃCOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

Znalezione obrazy dla zapytania RÓŻANIEC TO KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ SKARB

Modlitwa różańcowa ma dla ludzi ogromne znaczenie.

"Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć!..." św. Jan Paweł II.

„Nad brzegami Morza Martwego rośnie kwiat zwany różą jerychońską. Dziś można ją kupić w każdym kraju, także w Polsce. Wielki badacz roślin, Linneusz, dał jej nazwę „kwiat zmartwychwstania”, bo chociaż przez stulecia leży szara i zwinięta jak kłębek suszonych liści, to zaczyna się rozwijać, i zielenić, gdy tylko korzonki zanurzymy w wodzie. Nasze życie często jest podobne do owej róży. Odłóżmy na bok modlitwę, sakramenty święte, Biblię, a wnet staniemy się jak zeschły liść. Gdy zaś wezmę do ręki różaniec, życie moje nabiera rumieńców, barw, wszystko we mnie otwiera się na wieczność, na „drugi świat”, na Boga, na Matkę Najświętszą. Zaczynam iść we właściwym kierunku. Nagle życie moje, które wydało się ponure i szare jak zwiędły liść ma przed sobą cel, nabiera sensu. Tajemnice różańca oświetlają mi ten sens i cel – „dom Ojca”, „niebo”. Nie żyję na próżno !” (ks. Kazimierz Siemieński).

Od kilku lat w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach w październiku organizowany jest konkurs na różaniec według własnego pomysłu. Koordynatorem konkursu jest p. katechetka Marzena Kopczyńska. Również w tym roku daliśmy rozwinąć skrzydła naszym uczniom,  kreatywności i zdolnościom i nie zawiedliśmy się. Każdy różaniec był wyjątkowy i pomysłowy: od tych najbardziej tradycyjnych z koralików, przez różańce prosto z natury, z kasztanów, jarzębiny, orzechów, różańce z różnych smakołyków, aż po te najbardziej artystyczne i oryginalne, ulepione z plasteliny, masy solnej, złożone z nakrętek od butelek lub metalowych nakrętek i śrubek. W konkursie udział wzięło 34 dzieci. Komisja, która oceniała prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne. Prace najbardziej niecodzienne, pięknie i samodzielne wykonane zostały wyróżnione i nagrodzone. Pozostałe dzieci nie zostały oczywiście bez upominków, bo każde dzieło zasługiwało na pierwsze miejsce we własnej, jedynej w swoim rodzaju kategorii. Zresztą tę różnorodność można zobaczyć i podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

Więcej informacji na: http://www.spmalki.pl/page/2/

ADM.