PARAFIALNY WYJAZD REKREACYJNY DO GRUDZIĄDZA

W dniu 1 maja 2018 roku nasi Parafianie ( skauci, ministranci, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz chętne osoby ) wyjechali na odpoczynek duchowy i fizyczny do Grudziądza. Podróż autokarami rozpoczęła się wspólną modlitwą prowadzoną przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego.Punktem kulminacyjnym wyjazdu było obejrzenie filmu pt.: ,,Tam, gdzie mieszka Bóg". Kolejnym punktem wycieczki był wspólny mecz zbijaka w wersji parafian z Mszana na polanie przy rzece Wiśle. Po meczu przyszedł czas na wystrzałowe w smaku lody oraz wspólne rozmowy. Chętni uczestnicy wycieczki w drodze powrotnej mogli pośpiewać przy akompaniamencie gitary ks. Sławka.

Grudziądz - 1 maja 2018

"Tam, gdzie mieszka Bóg"
Pierwszy na świecie film kinowy z osobistym udziałem Papieża Franciszka! "Tam, gdzie mieszka Bóg" to oparta na historiach z Biblii, podnosząca na duchu, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze.
O filmie:
Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.
Kino jako narzędzie nowej ewangelizacji
Film „Tam, gdzie mieszka Bóg” premierowo pokazano w Watykanie na prośbę samego Papieża, który wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim – wśród dzieci i młodzieży.
W obsadzie „Tam, gdzie mieszka Bóg” znaleźli się obiecujący aktorzy dziecięcy oraz sam Papież Franciszek. Papież uczestniczył w pracach nad filmem od samego początku.
„Nasz film wyrósł z pragnienia Papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa”, mówi współreżyserka filmu, Graciela Rodriguez.
„Papież Franciszek zawsze powtarza, że musi dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. On doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają oglądać filmy. Jest bardzo nowoczesną osobą”, dodaje producent, Andrea Iervolino.
Jeszcze zanim rozpoczęła się produkcja „Tam, gdzie mieszka Bóg”, Papież Franciszek przeczytał scenariusz napisany przez Rodriguez po szerokich konsultacjach z biskupem Eduardo Garcią. Garcia, podobnie jak twórczyni filmu, przez wiele lat pracował z kardynałem Bergoglio w Argentynie.

Źródło: Internet

MECZ ZBIJAKA