NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - KAPLICA MAŁKI

W dniu 8 kwietnia 2018 r. przeżywaliśmy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Niedziela Miłosierdzia rozpoczęła Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym. Te słowa podczas kazania do zgromadzonych wiernych w kaplicy powiedział ks. Jan Żymant.

Po Mszach Świętych w kościele i kaplicy ks. proboszcz Sławomir Witkowski zapoznał zgromadzonych parafian z projektem budowy nowej kaplicy w Małkach.

,,Miłosierdzie to droga, która łączy człowieka z Bogiem”

Apostołka Bożego Miłosierdzia, Sekretarka Jezusa Miłosiernego, Prorok naszych czasów, wielki Mistyk, Mistrzyni życia duchowego – to tytuły, które najczęściej pojawiają się przy imieniu św. Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Należy do grona najbardziej znanych i lubianych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła.

Film udostępniony z Internetu.

Adm.