PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ZDJĘCIA I FILMY. ŚPIEW SCHOLI DZIECIĘCEJ Z MAŁK

     W słoneczne, niedzielne przedpołudnie, 14 maja, o godz. 11.30 w parafii Mszano odbyła się piękna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pana Jezusa do swoich serc, po raz pierwszy przyjęło 29 dzieci. Dla nich, ich rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i rodzin, był to bardzo ważny i szczególny dzień. Sakramentu Eucharystii udzielał dzieciom proboszcz parafii, ksiądz Sławomir Witkowski. W trakcie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej był też obecny ks. Jan Żymant i o. Marek Stybor, franciszkanin. Ojciec Marek przyjechał na uroczystość do swojej małej bratanicy.

Pierwsza Komunia Święta jest doniosłą chwilą na drodze duchowego rozwoju dziecka. Dzień ten ma mieć przede wszystkim wymiar duchowy. To rodzice wraz z księdzem i katechetami, pomagają odkryć dzieciom, jak wielkie znaczenie ma pierwsze spotkanie z Chrystusem.

Jak podkreślał podczas uroczystej Mszy świętej ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski, dzień Pierwszej Komunii to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych dni w życiu młodego człowieka. W słowach skierowanych do dzieci dodał, że ma nadzieję, że w życiu dorosłym te chwile będą dobrze wspominać.

Z racji uroczystości, Schola Dziecięca Małki przygotowała piękną oprawę słowno-muzyczną. Miejsca dla dzieci pierwszokomunijnych wyznaczone były przy rodzicach.

O przygotowanie dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, zadbały nauczycielki religii: p. Wiesława Martewicz i p. Marzena Kopczyńska wraz z księdzem proboszczem. Dzieci nie tylko pięknie śpiewały pieśni, niosły dary do ołtarza czy czytały prośby, ale również dziękowały każdemu z osobna - księdzu, paniom katechetkom, rodzicom, panu organiście, służbie liturgicznej i swoim rodzinom, za trud i zaangażowanie w przygotowanie ich i całego kościoła, do przyjęcia Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii. Nie zabrakło też prezentów w postaci kwiatów.

Zaraz po uroczystości przyszedł czas na wspólne pierwszokomunijne zdjęcie.

Podziękowanie:

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za przygotowanie świątyni do uroczystości, prace na zewnątrz kościoła oraz za piękną dekorację, a także za dary dla parafii: dwa lichtarze do kościoła w Mszanie, 3 ornaty i patenę do udzielania komunii świętej do Małk. Ks. Sławomir Witkowski - proboszcz.

Kościół parafialny w Mszanie, 14 maja 2023 r.

"CHWALĘ CIEBIE PANIE "- WYK. SCHOLA DZIECIĘCA MAŁKI - I KOMUNIA ŚWIĘTA W MSZANIE - 14 MAJA 2023

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MSZANIE - 14.05.2023

"TY KARMISZ NAS PANIE" - WYK. SCHOLA DZIECIĘCA MAŁKI - I KOMUNIA ŚWIĘTA W MSZANIE - 14.05.2023

I KOMUNIA ŚWIĘTA W MSZANIE - FRAGMENT HOMILII KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA WITKOWSKIEGO - 14.05.2023

AUTOR: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u