POŚWIĘCENIE FIGURY MATKI BOŻEJ W MAŁKACH - 3 MAJA 2023

      W dniu 3 maja 2023 r. ks. Sławomir Witkowski - proboszcz parafii Mszano poświęcił rzeźbę Matki Bożej przy parkingu, koło kaplicy w Małkach. Ta niezwykła chwila była poprzedzona Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli. 3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

FILM DO OBEJRZENIA:

Uroczyste poświęcenie figury Matki Bożej.