KWIETNIOWA DROGA ŚWIATŁA W INTENCJI POWOŁAŃ

W dniu 22 kwietnia 2023 r. odbyła się kolejna comiesięczna pielgrzymka ( droga światła) w intencji powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i małżeństwa. Kilkunastoosobowa grupa pątników wyruszyła po wieczornej Mszy Św. , spod kościoła w Mszanie w 7 - kilometrową drogę. Wędrówka za zmartwychwstałym Jezusem prowadziła z Mszana, przez las, kolejno do Słoszew, drogą przez Florencję, następnie do Małk.

 

Wspólna modlitwa zakończyła się ok. godz. 21.00 w kaplicy w Małkach. Inicjatorem pieszych pielgrzymek w parafii Mszano jest ks. proboszcz Sławomir Witkowski - prawdziwy kapłan z powołania.

Celem kapłana jest nieustanna służba, bycie znakiem i drogowskazem na drodze do zbawienia oraz przykład i świadectwo dozgonnej wierności powołaniu: „Kapłaństwo jest nam dane, abyśmy nieustannie służyli innym jak to czynił Chrystus, nie można z niego
rezygnować dlatego, że spotykamy się z trudnościami i koniecznością ofiary.
Każdy człowiek jest powołany – powołany do świętości. Świętość nie ogranicza się tylko do wieczności, ale odnosi się również, a może i przede wszystkim, do życia codziennego – do bycia dobrym człowiekiem.

Rozpoczęcie pielgrzymki - filmik - Mszano, 21.04.2023

GALERIA ZDJĘĆ:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u