UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W MAŁKACH

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

   Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to w naszej parafii dzień odpustu parafialnego w kaplicy w Małkach. W dniu 8 XII 2022 r. Mszy Świętej w Mszanie o godz. 16.30 i sumie odpustowej o godz. 18.00 w Małkach przewodniczył ks. Łukasz Skarżyński, proboszcz niedawno powstałej parafii w Toruniu pw. Św. Andrzeja Apostoła. Kolekta z tych Mszy Świętych była przeznaczona na budowę kościoła pw. Św. Andrzeja w Toruniu. Ks. Łukasz Skarżyński wyraził słowa uznania dla ks. proboszcza i parafian za wybudowanie pięknego kościoła w Małkach. Podsumował, że budowa świątyni i działające wspólnoty w parafii są wyrazem żywej wiary w Chrystusa. Uroczystość odpustową uświetnił swoim śpiewem i grą na instrumentach muzycznych organista p. Józef Jaranowski i chór dziecięcy pod opieką p. Macieja Czupryńskiego i p. Rafała Jakubowskiego.

Galeria zdjęć:

{gallery}galeria//{/gallery}

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u