WIECZÓR PIEŚNI I POEZJI W MAŁKACH - PIEŚNI PATRIOTYCZNE W WYKONANIU PARAFIALNEGO CHÓRKU DZIECIĘCEGO - MAŁKI, 20 LISTOPADA 2022

W dniu 20 listopada 2022 r. na sali gimnastycznej w Małkach odbył się wieczór pieśni i poezji patriotycznej. Na hali gimnastycznej w Małkach wystąpili ze swoim repertuarem: uczniowie z miejscowej szkoły, schola parafialna, chór kościelny. Wydarzenia z historii parafii przedstawił p. Wojciech Żbikowski. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem okolicznościowym dyrektorki szkoły p. Katarzyny Malinowskiej – Wituła. Głos zabrał również wójt gminy Bobrowo p. Paweł Klonowski.

Dla zgromadzonych mieszkańców i gości zaśpiewał zespół muzyczny z Małk ( schola parafialna). Zabrzmiały najpiękniejsze i najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne. Uczennice ze szkoły w Małkach śpiewają w chórku prowadzonym przez p. Sylwię Świeczkowską – Zając, p. Macieja Czupryńskiego i p. Rafała Jakubowskiego. Najważniejsze jest dla nich uwielbianie śpiewem Boga i wspólne przebywanie. Przed śpiewem każdej z pieśni czytany był opis.

Dzieci za swój przepiękny występ otrzymały mnóstwo słodyczy od wójta gminy Bobrowo p. Pawła Klonowskiego, ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego, p. Agnieszki Kowalkowskiej – radnej gminy Brodnica.

Wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończył przemową i modlitwą ks. Sławomir Witkowski – proboszcz parafii Mszano. To właśnie ks. Sławek jest inicjatorem wieczorów z poezją.

Była to doskonała okazja do refleksji na temat ważnych rzeczy, wartości, którym na co dzień poświęcamy mało uwagi, a przecież są tak istotne dla każdego Polaka.

PIEŚNI PATRIOTYCZNE W WYKONANIU PARAFIALNEGO CHÓRKU DZIECIĘCEGO - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022

"NA DRUGI BRZEG" - WYKONANIE PARAFIALNY CHÓR DZIECIĘCY Z MAŁK - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022

"WARSZAWIANKA" W WYKONANIU PARAFIALNEGO CHÓRKU DZIECIĘCEGO - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u