WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SZABDZIE

   W dniu 11 listopada 2022 r. w szkole w Szabdzie o godz. 18.00 odbył się wieczór z pieśnią  patriotyczną i z innym repertuarem. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Zgromadzonych uczestników wieczoru przywitali: ks. Sławomir Witkowski - proboszcz parafii Mszano i i p. Arkadiusz Chojnowski - dyrektor szkoły w Szabdzie.

Wieczór poprowadził chór parafialny, wprowadzając zebranych w patriotyczny klimat. Zabrzmiały najpiękniejsze i najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne takie jak: "Rozkwitały pąki biały róż", "My pierwsza Brygada", "O mój rozmarynie". Pan Wojciech Żbikowski przygotował i przedstawił prezentację multimedialną o parafii Mszano w dwudziestoleciu międzywojennym.

Tekst, zdjęcia, filmy: Beata Maria Klonowska

"Wieś" - utwór: Cztery Pory Miłowania - wykonanie chór parafialny z Mszana - 11 listopada 2022

"Pieśń Konfederatów Barskich" - fragm.- wykonanie chór kościelny z parafii Mszano- 11 listopada 2022

"O mój rozmarynie, rozwijaj się" - fragm. pieśni - chór kościelny z parafii Mszano- 11 XI 2022

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u