BIEGOWA PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. JAKUBA W SANTIAGO DE COMPOSTELA W HISZPANII - PRZYSTANEK MSZANO

     W dniu 15 października 2022 r., w sobotę miało miejsce ciekawe, piękne i niecodzienne wydarzenie. Tego dnia o godz. 7.30, spod naszego kościoła w Mszanie wyruszyła biegowa pielgrzymka do grobu św. Jakuba w  Santiago de Compostela w Hiszpanii. Jest to sztafeta, która busami rozwozi zawodników-pielgrzymów na trasę danego dnia pielgrzymki. Całe to pielgrzymowanie jest zaplanowane na 10 dni, a biegacze mają do pokonania około 3,5 tys. kilometrów. Wcześniej, w sobotę, tego samego dnia o godz. 6.00 rano odbyła się Msza Święta dla pielgrzymów w brodnickiej farze.

Parafianie wraz z ks. proboszczem Sławomirem Witkowskim i organistą p. Józefem Jaranowskim spotkali się  z biegaczami rano pod kościołem w Mszanie. Bieg rozpoczęła wspólna modlitwa, śpiewanie pieśni, podziękowania i życzenia bezpiecznej i udanej drogi. Jesteśmy dumni jako parafianie z faktu, że organizatorem biegu jest nasz parafianin – p. Piotr Wisiński. Życzymy Panu i całej drużynie pielgrzymkowej – 31 osób – wytrwania, siły i dobrych owoców duchowych. Bieg ma też wymiar charytatywny.

Stowarzyszenie Brodnica Biega prowadzi też przy okazji zbiórkę środków na zamianę mieszkania dla p. Magdy Janke z Brodnicy, dotkniętej porażeniem mózgowym. Chodzi o zebranie środków na kupno mieszkania znajdującego się na parterze, teraz mieszka na trzecim piętrze i rzadko wychodzi z domu ze względu na trudności z poruszaniem się. Więcej o wydarzeniu możemy przeczytać na stronie runtosantiago.pl. Na tej stronie będą się też ukazywały relacje z biegu. Więcej informacji w udostępnionym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=92bGXwO8ttg
Bieg odbędzie się na zasadzie sztafety, każdy biegacz będzie miał do pokonania codziennie 10-20 km, które łącznie dadzą ponad 300 km każdego dnia.
Biegacze w sobotę, 15 października 2022 r. po starcie w Brodnicy dalej biegli przez: Mszano, Szafarnię, Golub-Dobrzyń (uczestnikiem sztafety biegowej jest burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski,) a dalej do Torunia gdzie ok. godz. 13 dotrą na Rynek Nowomiejski i spotkają się z marszałkiem Piotrem Całbeckim, który objął to wydarzenie patronatem honorowym.

Cała trasa przebiegała będzie przez:

    Lipsk (Niemcy),
    Mainz (Niemcy),
    Reims (Francja),
    Paryż,
    Poitiers (Francja),
    Pampelunę (Hiszpania)
    Leon (Hiszpania)

Więcej informacji w udostępnionym filmie:

Galeria zdjęć:

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u