UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

„Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,

Pod przymiotami ukryty chleba.

Zagrody nasze widzieć przychodzi,

I jak się Jego dzieciom powodzi”

   W czwartek 16 czerwca 2022 r. obchodziliśmy jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt w Kościele Katolickim – Boże Ciało. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół sprawuje właściwie w Wielki Czwartek, jednak - jako że jest to dla katolików dzień już upamiętniający mękę Chrystusa - od XIII w. obchodzone jest osobne święto Bożego Ciała.

W naszej parafii główna uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11:30. Eucharystia była celebrowana przy ołtarzu w kościele parafialnym w Mszanie. Po niej odbyła się procesja z kościoła do czterech ołtarzy, które zostały pięknie przygotowane przez Domowy Kościół ( brama u p. Łukasików), Róże św. Anny i św. Bartłomieja ( figura św. Jana w Mszanie), grupę Focolare ( brama u p. Piotrowskich i Ostrowskich) oraz Skautów Króla – krzyż przy ołtarzu polowym.

Na zakończenie Mszy Św. ks. proboszcz Sławomir Witkowski podziękował Wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, za to, że poprzez modlitwę i obecność dali wyraz swojej wiary w rzeczywistą obecność Jezusa w tym niewielkim kawałku chleba.

Do obejrzenia krótki film:

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u