ŚRODA POPIELCOWA W PARAFII MSZANO

      W dniu 2.03.2022 r. w kościele katolickim od Środy Popielcowej rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czyli czas czterdziestodniowej pokuty.
W naszej parafii w Środę Popielcową Msze Św. zostały odprawione w kościele parafialnym w Mszanie o 6.45, 15.00, 18.00 oraz 16.30 w kaplicy w Małkach.
Podczas Mszy Św. nasi kapłani ( ks. Sławomir i ks. Jan ) posypywali wiernym głowy popiołem wzywając: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „z prochu jesteś i w proch się obrócisz”.

Krótka wideorelacja:

Mszę Św. o godz.16:30 celebrował i homilię wygłosił ks. Jan Żymant.


W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Od 18 do 60 roku życia trzy posiłki, w tym raz do syta. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od potraw mięsnych.
Proboszcz parafii ks. Sławomir Witkowski  przekazał wiernym informację, że podczas Wielkiego Postu 2022, będzie nam towarzyszyła Zdrapka Wielkopostna – inspirująca wyprawa na spotkanie z Bogiem, innymi ludźmi i samym sobą. Ta niepozorna karta z zadaniami do odkrycia na każdy dzień to zaproszenie dla tych, którzy chcieliby przeżyć okres Wielkiego Postu świadomie, nie tracąc przy tym przyjemności z podejmowania twórczych wyzwań.
Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas okazją do refleksji, ale też konkretnych kroków, by wejść na drogę wiary i nawrócenia. Dla każdego z nas.

Po Mszy Św. przeprowadzona została kolejna zbiórka do puszek na pomoc dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy.
W naszych świątyniach wciąż trwa modlitwa o pokój na Ukrainie.
Niech Pan Bóg Wam wynagradza tę hojność w modlitwie i darze materialnym. – ks. Sławomir Witkowski

Galeria zdjęć:

ZDRAPKA WIELKOPOSTNA:

       Pomysł stworzenia zdrapki narodził się w 2015 roku i od tego czasu towarzyszy rzeszy zainteresowanym nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Chinach, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Każdy rok niesie ze sobą inny temat przewodni; do tej pory były to m.in.: Miłosierdzie Boże, Życie w mocy Ducha Świętego, Ekologiczne nawrócenie zainspirowane encykliką „Laudato si”, a także Rodzina, Jedność i Eucharystia. Do tej pory w zdrapkowe zadania zaangażowało się ponad milion osób. Tegoroczna edycja przypada na obchodzony obecnie Rok Ignacjański i upamiętnia 500-lecie nawrócenia założyciela zakonu Jezuitów – św. Ignacego Loyoli. Tym razem jest to więc propozycja 40-dniowej wędrówki pod ramię z autorem „Ćwiczeń duchowych”. Zgodnie z tematem przewodnim „W Chrystusie odkryć wszystko na nowo” będą się starali ci, którzy zdecydują się podjąć tę wyjątkową pielgrzymkę.

Środa Popielcowa - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u