SUKCES MAGDALENY KLONOWSKIEJ W XXIV POWIATOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W BRODNICY

10 stycznia 2022r.  w Brodnickim Domu Kultury odbył się XXIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Szkołę Podstawową im. Dywizjonu 303 w Małkach reprezentowało dwoje uczestników: Magdalena Klonowska w kategorii kl. 7-8/soliści wykonując pastorałkę „Cicho, Cicho Pastuszkowie” oraz Filip Heinrich w kategorii kl. 1-3/soliści – „Pastorałka od serca do ucha”.

Magdalena i Filip zwyciężyli w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek w Małkach i zakwalifikowali się na podstawie nagrań do finału powiatowego konkursu kolęd i pastorałek w Brodnicy. Uczniów do konkursu zgłosiła p. katechetka Marzena Kopczyńska. W finale, na żywo zaśpiewali swoje utwory przed zgromadzoną publicznością i jury.

Magdalena Klonowska zajęła II miejsce.

W  nagrodę otrzymała dyplom za II miejsce i bon do sklepu Empik. Magda od września 2021 r. uczęszcza na indywidualne zajęcia wokalne do Brodnickiego Domu Kultury. Ćwiczy śpiew pod okiem p. Joanny Nehring-Roszkowskiej. To właśnie pani Joanna zaproponowała dziewczynce pastorałkę „Cicho, Cicho Pastuszkowie. Do występu Magdalena przygotowywała się samodzielnie w domu.

Swoją przygodę z muzyką Magdalena Klonowska rozpoczęła już w klasie pierwszej. Uczennica śpiewa piosenki wakacyjne, patriotyczne, religijne. Pięknie recytuje wiersze i lubi czytać książki. Każdy występ poprzedza kilka godzin przygotowań. Do dziś przeżywa każdy spotkanie ze sceną i zawsze ma tremę, czasem większą, czasem mniejszą, ale jest.

Gratulujemy sukcesu!

Pierwszy występ  - Magdalena Klonowska w piosence "Lato zawitało"

Filmy przesłane na konkurs powiatowy do Brodnickiego Domu Kultury:

Filip Heinrich w kategorii kl. 1-3/soliści – „Pastorałka od serca do ucha”

Magdalena Klonowska w kategorii kl. 7-8/soliści wykonując pastorałkę „Cicho, Cicho Pastuszkowie”

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u