MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - KAPLICA W MAŁKACH

      25 czerwca br. została odprawiona uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Mszę Świętą  sprawował ks. proboszcz Sławomir Witkowski, który modlił  się w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły.

Koniec roku to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Dla nas wszystkich to był trudny czas: pandemia koronawirusa, nauczanie zdalne, izolacja społeczna, uzależnienie od komputera i internetu, brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, itd. To wszystko sprawiło, że staliśmy się odludkami i trudno nam było na początku wrócić do rzeczywistości. Jako społeczność szkolna nie mogliśmy pominąć spotkania  z Panem Bogiem. O przekaz słowa Bożego i oprawę muzyczną zadbali uczniowie i pani katechetka ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach. Kończąc homilię proboszcz parafii życzył wszystkim zebranym nabrania sił fizycznych i duchowych podczas wakacji.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

Odpoczywajmy z Bogiem

Dzieci i młodzież zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje. Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku po całorocznej pracy. Odpoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi. Ewangelia podaje, że Pan Jezus widząc zmęczonych i utrudzonych apostołów zachęcił ich do odpoczynku. Powiedział do nich: „ Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Zaproszenie apostołów do wypoczynku to piękny przejaw troski ze strony Jezusa o utrudzonych uczniów. Polecenie Chrystusa: odpocznijcie nieco zapewne znaczyło zaprzestańcie teraz swej aktywności, dajcie wytchnienie ciału, abyście mogli nabrać sił do dalszego działania. Odpoczynek jest po to, aby móc zregenerować swoje siły fizyczne i duchowe i aby ze świeżym zapałem podejmować nowe zadania. Chrześcijanin powinien zawsze wypoczywać razem z Panem Bogiem, bowiem od Niego nie ma wakacji. Trzeba w czasie wakacyjnego wypoczynku pamiętać o codziennej rozmowie z Bogiem, o niedzielnym i świątecznym spotkaniu z Bogiem na Mszy Św., o dawaniu dobrego chrześcijańskiego świadectwa.

Wszystkim odpoczywającym życzymy pogodnego, dobrego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u