WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ZE SKAUTAMI KRÓLA W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
W dniu 26 grudnia 2020 r. Skauci Króla i Parafianie z radością w sercu spotkali się w kościele w Mszanie, by kolędować Małemu Panu. Przy pięknym śpiewie i dźwiękach instrumentów muzycznych kościół rozbrzmiewał melodiami kolęd a wśród kolędników zapanowała świąteczna i rodzinna atmosfera.

Pamiątkowe zdjęcie ze wspólnego kolędowania:

Gromadząc się przy żłóbku zaśpiewali Jezusowi kolędy m.in. ,,W żłobie leży", „Cicha noc”, „Z narodzenia Pana” i inne. W tle kolęd zaprezentowane zostały dwie rodziny, dwa stoły i dwa sposoby przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Powinniśmy zadać sobie pytanie: W jaki sposób przeżyliśmy Adwent i czy przygotowaliśmy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Podczas wspólnego kolędowania słowo wstępne do Parafian wygłosił ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Kolędy nas urzekają, są skoczne i radosne, spokojne i dostojne... Ks. proboszcz szczególną uwagę zwrócił na szóstą zwrotkę kolędy pt. ,,W żłobie leży":  
6. Twoje państwo i poddaństwo
Jest świat cały, o Boże
Tyś polny kwiat, czemuż Cię świat
Przyjąć nie chce, choć może?
"Bo świat doczesne wolności
Zwykł kochać, Mnie zaś w złości
Ściele krzyżowe łoże". x2
Wolność jest piękna, wolność przyniósł nam Chrystus.
MILIONY ludzi uważa się za wolnych, choć w rzeczywistości wcale tak nie jest. Czy można się uwolnić od takich obciążeń natury psychicznej, emocjonalnej, a nawet finansowej? Syn Boży rozwiał wątpliwości co do tego, gdy powiedział: „Jeżeli pozostajecie w moim słowie, (...) poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”
Kolęda: ,,W żłobie leży" ma niezwykłe przesłanie, to dobra nowina w pigułce. W naszej parafii śpiewanie kolęd to już wieloletnia tradycja, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa przedstawienie muzyczno-teatralne transmitowane było z kościoła w Mszanie przez parafialnego Facebooka.

Koncert kolęd minął w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Była to prawdziwa uczta dla ducha, oderwanie od codzienności oraz spotkanie z polską historią, tradycją i religijnością. Serdecznie dziękujemy !!!

Wideorelacja ze wspólnego kolędowania ( całość transmisji możemy obejrzeć na parafialnym Facebooku). Zapraszamy do obejrzenia:

Fotorelacja ze wspólnego kolędowania:

Autor: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u