SKAUCI KRÓLA NA OBOZIE ZIMOWYM W HARTOWCU

       Myślą przewodnią tegorocznego obozu zimowego Skautów Króla była EUCHARYSTIA. Skauci wyruszyli autokarem 30 stycznia 2020 r., w czwartek o godz. 10.45 do Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego Diecezji Toruńskiej w Hartowcu.

      Dom jest położony w pięknej okolicy w sąsiedztwie lasu i jeziora Hartowiec.To zapewniło im niepowtarzalny klimat, który pozwolił beztrosko wypocząć i przeżyć niezapomniane chwile. Podstawowymi atutami ośrodka jest fakt, że panowała w nim wyjątkowa atmosfera i zdrowa domowa kuchnia. Przed wyjazdem członkowie skautingu prosili o modlitwę w intencji tego obozu, o modlitwie także zapewniali wszystkich parafian. Wyjechali w grupie liczącej 40 osób, wspólnie ze skautami z parafii Grążawy. Podczas wypoczynku zimowego młodzi ludzie pod opieką instruktorów uczestniczyli w różnych warsztatach skautowych. Po zawiązaniu wspólnoty odbyła się piękna inscenizacja pt.: „Ostatnia Wieczerza”. Chrystus oddał swoje życie za ludzi, bo pragnie być ich przyjacielem. Pamiątkę tej ofiary odnajdujemy właśnie w sakramencie Eucharystii. Elementem spajającym scenariusz był stół ostatniej wieczerzy, do którego - wspólnie z Jezusem - zasiadały postaci, pojawiające się w poszczególnych scenach. Niebywałą atrakcją obozu było wspólne pieczenie podpłomyków czyli inaczej placków maca za czasów Pana Jezusa. W drugim dniu obozu wyjechali do Działdowa na lodowisko. Poznali historię parafii pw. św. Wojciecha w Działdowie. Przez pięć lat ks. Sławomir Witkowski, opiekun duchowy skautów był w tej parafii wikariuszem. Na koniec obozu odbyło się ognisko obrzędowe. Codziennie uczestniczyli w wieczornej Mszy Św. Skauci wypoczynek na obozie zakończyli w niedzielę 2 lutego 2020 r. W czasie tego pobytu dziewczęta i chłopcy nawiązali nić przyjaźni i wyrazili chęć powrotu do tego miejsca za rok.

      Były to piękne dni spędzone z Bogiem i drugim człowiekiem. 

RELACJA Z OBOZU - AUTOR KS. SŁAWEK

GALERIA ZDJĘĆ ( AUTOR: KS. SŁAWOMIR WITKOWSKI I UDOSTĘPNIONE Z FACEBOOKA SKAUCI KRÓLA SZCZEP NR 8 W PARAFII MSZANO ):

Opracowanie na podstawie wywiadu z ks. proboszczem.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u