SKAUCI KRÓLA – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

        W dniu 11 listopada 2019 r. odbyła się w kościele parafialnym w Mszanie uroczysta Msza św. w intencji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą oprawę eucharystii uświetnili Skauci Króla oraz chór ze wspólnoty Uczniowie Słowa z Brodnicy. To dzięki wolności Polska może decydować o samej sobie, rozwijać swoją kulturę i gospodarkę. Ten skarb wolności doceniamy i za niego Panu Bogu dziękujemy.

„Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie’’ – Jan Zamoyski

Uczniowie Słowa z Brodnicy

Wspólnota powstała w 2006 roku z inicjatywy wikariusza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy ks. Sławomira Witkowskiego, skierowanego później do pracy jako Ojca Duchownego WSD w Toruniu. Jako patrona wspólnoty obrano św. Pawła Apostoła. W 2008 roku opiekę nad wspólnotą przejął ks. Łukasz Skarżyński, a po 4 latach w roku 2012 ks. Przemysław Skowroński i jest nim aż do dzisiaj. Przez formację wspólnotową przewinęło się w ciągu prawie 10 lat istnienia ponad 100 osób. Formacja polega na cotygodniowych spotkaniach, które poprzedza Eucharystia. Spotkania to czas modlitwy i katechezy. Wspólnota w ciągu roku szkolnego podejmuje wiele innych inicjatyw: Wieczory Uwielbienia BMW (Brodnica Może Wielbić), Drogi Krzyżowe dla młodzieży, czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II, adoracje Najświętszego Sakramentu, „wspólnotowe” Msze Święte oraz wiele innych. Wspólnota ma na celu bycie wspólnotą modlitewną skupiającą się na Słowie, ale też ewangelizacyjną i w tym kierunku działania podejmuje poprzez akcje ewangelizacyjne, ostatnim czasem była to Ewangelizacja Brodnicy 2015, w której udział wzięły inne wspólnoty z Brodnicy, Torunia oraz Wąbrzeźna. Tradycją wspólnotową są rekolekcje zimowe, wakacyjne i jesienne. Najdłużej trwają rekolekcje wakacyjne, które połączone są z wyjazdami rekreacyjnymi. Rekolekcje wakacyjne odbyły się już w: Korbielowie(2007), Kościelisku(2008), Taize(2009), Ustrzykach Górnych(2010), Lwówku Śląskim(2011), Hiszpanii(2012), Kasinie Wielkiej(2013), Budapeszcie(2014), Stasikówce(2015). Do wspólnoty należą młodzi ludzi z Brodnicy i okolic, są to najczęściej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale również studenci.

Wspólnota zrzesza młodych ludzi, którzy chcą żyć z Bogiem i w Bogu ale w sposób radosny!
Wspólnota spotyka się w piątek  o godz. 18:30
podczas Mszy Świętej i późniejszego spotkania ( kościół farny w Brodnicy ).

Strona na Facebooku: facebook.com/UczniowieSlowa

Fotorelacja z uroczystości w Mszanie

Galeria zdjęć z uroczystej eucharystii:

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u